Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rosszul sikerült első munkanap...

Rosszul sikerült első munkanap diákmunkán. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, tegnap voltam először dolgozni egy gyárban, de sajna elég rosszul sikerült. Nem tudtam semmit, hogy mit, hogyan és hol kell keresni, igaz, nem is nagyon foglalkozott velem senki, a diáktársak segítőkészek voltak, de az ott dolgozók és a főnökasszony abszolút lenézett, és kiakadtak azon, milyen béna vagyok... nap végén a főnök le is cseszett.

Pénteken kellene majd újra mennem, de kicsit elbizonytalanodtam... mert ahol így állnak hozzám, biztos oda akarok járni, mikor lehet máshol picit tekintettel lennének rám? De ilyen hamar meg nem akarom feladni, talán meg kéne próbálnom még egyszer, jobban odatenni magam, hátha ....

Ti mit tennétek a helyemben?:/



2015. szept. 16. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Lenéztek?


Na ez a vicc az egészben. Úgy néznek le téged, hogy belőled még bármi lehet, de ők gyári munkások maradnak.

2015. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát eléggé, sajnos... Parancsolgattak is, ami amúgy nem baj, hiszen azért voltam ott, hogy segítsek amiben tudok, de egy légyszives azért jól esett volna.:/
2015. szept. 16. 13:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek pont azért néznek le, mert a semmilyen munkájukat jobban tudják nálad - de csak azt, és ők is tudják, hogy ők örökre egy gyárban fognak dolgozni.
2015. szept. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szard le, nem kell magadra venned.


Egyrészt sok diák is fennhordja az orrát, és leszólja a dolgozókat, így ők is képesek úgy hozzáállni hogy na még egy köcsög diák. Na meg van aki tényleg szereti játszani a "nagyot" és osztani az észt, meg irigykedni hogy a másik többre viheti tőle.


Alapvetően le kell szarni, én is gyárban kaptam hideget, meleget, az egyik jött, beszólt hogy miért egyesével csinálom, a másik jött, az azért szólt hogy miért nem egyesével...Úgy vagyok, hogy direktbe nem kell feszíteni a húrokat, meg játszani az észt, én például azt is utálom mikor jön valaki a még nem létező diplomájával. Úgy kell nézni, hogy XY helyre dolgozni megyek, és azért végzem a munkám hogy fizessenek, és ott nem diplomásként vagyok, hanem pont ugyanolyan melósként.


Nekem az jött be, hogy próbáltam mindenkivel normálisan beszélni, eldumálni, ha kellett akkor kiálltam magamért, de alapvetően meg hagytam hogy megmutassák mit hogy kell. Meg hajtani kell rendesen, nem hangoztatni hogy "egyetemista" vagy, és akkor előbb utóbb találnak mást akit cseszegethetnek.


Na meg alapvetően én úgy fogtam fel, hogy lecsesznek...na és? Reggel bemegyek, délután hazamegyek, lehúzok így pár hetet, hónapot, és aztán úgyis lépek tovább, felesleges a munkahelyi gondokat, stressz hazavinni.


A mai világban meg amúgy is jobb, ha minél hamarabb edződik kicsit az ember lelkileg is.

2015. szept. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazad van, köszönöm!

Az a baj, hogy dolgoznék én...de nem tudok nagyon mit, főleg ha meg sem mutatják mit-mivel-hogyan.

2015. szept. 16. 23:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyisd ki a szádat és mondd meg, hogy szívesen megtanulod a tennivalókat, de jó néven vennéd, ha valaki megmutatná.
2015. szept. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megmondod a műszakvezetőnek, hogy először vagy itt, mutassák meg neked, pontosan mit és hogyan kell csinálni, hogy ne ronts el semmit és haladjon a munka. Nem hiszem el, hogy ha ezt így elmondod, akkor sem segítenének.
2015. szept. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!