Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 16 éves vagyok,8 általános...

16 éves vagyok,8 általános végzettséggel, hova mehetek dolgozni?

Figyelt kérdés
Vas megyében lakom, Vépen és dolgozni szeretnék. Egyrészt mert nincs olyan szakma meg iskola ahova felvennének és tetszene is, koleszba meg nem megyek messzire, az maga a börtön. Ez végleges döntés. Másrészt szeretnék itthon besegíteni az anyagiakba mert szüleimnek éppen kajára tellik még. főleg mert külön élnek és papíron vannak már csak együtt. Köszönöm

2015. szept. 20. 17:38
 1/6 A kérdező kommentje:
16/f
2015. szept. 20. 17:39
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Segédmunka. Bár érdemesebb lenne tanulni, ha nem akard úgy végezni az életed mint a szüleid.
2015. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Nem sok helyre.

Inkább járj még 2 évet iskolába, érettségizz le, tanulj egy szakmát, vagy ha megvan az érettségid és tudsz dolgozni, akkor mellett is tudsz szakmát szerezni és hidd el, hogy nagyobb esélyed lesz elhelyezkedni!

Ezzel így max. segédmunkásnak vesznek fel vagy idővel közmunkára mehetsz.

Komolyan, iskola mellett is tudsz diákmunkában dolgozni, az érettségi, a szakma meg a mai világban alap, ha tanulsz és mellette dolgozol, akkor mész is valamire és még mindig be tudsz otthon is segíteni anyagiakban, ha másra nem is lesz elég, de arra mindenképpen, hogy a saját dolgaidat megveszed, amire szükséged van.

2015. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Rengetegen szakmával és diplomával nem tudnak elhelyezkedni, de te csodát vársz a 8 általánosoddal? Nos várhatod!
2015. szept. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gyár? Szombathelyen lenne.
2015. szept. 20. 18:03
 6/6 anonim válasza:
Szai én is ugyangíy vagyok mint te, 16 évesen 8 általánossal. Vas megyében még viszonylag jol jársz amint tudok én is oda fogok lemenni. Az abaj hogy 18 éves korungig nem nagyon fogunk tudni semmit sem csinálni. Utána már jobb mert el lehet menni akár sznetgotthárdon az opelbe is vagy ha megtanulod a nyelvet ki tudsz menni ausztriába is dolgozni ott pedig jó fizetést kapsz. vagy ott van gotthárd mellet a bőrgyár még az is jó lehet majd. :))
2015. dec. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!