Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy hivatásos katona mennyit...

Egy hivatásos katona mennyit keres? Tényleg ingyen utazik a buszon?

Figyelt kérdés
2015. szept. 20. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy hivatásos katona bőven keres annyit, hogy még ha ingyen is utazhatna buszon, esze ágában sincs felülni rá.
2015. szept. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mé? tankkal jár?
2015. szept. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én komolyan kérdeztem amit kérdeztem .
2015. szept. 20. 20:59
 4/5 Sk1pp3r válasza:

Itt megtalálod. [link]

Ne számíts túl nagy összegekre. Nem nagyon fizetik meg, hogy a hazádat szolgáld.

2015. szept. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nos.

A kérdés nem teljesen pontos, mivel a hivatásos katona magába foglalja a pályakezdő őrmestert és a honvédséget irányító tábornokot is.

A fizetések ettől kezdve erősen függnek a katona rendfokozatától és az általa betöltött beosztástól.

Amennyiben pontos adatokra vagy kíváncsi, nézd meg a 2012. évi CCV. törvényt a honvédek jogállásáról, melynek 5. 6. és 7. számú melléklete tartalmazza az illetményszámítás rendszerét.

Az ingyenes utazás pedig kamu. Azért teljes árat kell fizetni, vagy a közalkalmazott-, közszolgálati dolgozói kedvezményt veszi igénybe. Erről a 85/2007. (IV. 25.) Korm. rendelet a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről szóló jogszabályban olvashatsz bővebben.

2015. szept. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!