Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetek szerződéses...

Krisztián0019 kérdése:

Hogyan lehetek szerződéses illetve hivatásos katona mi a feltételek és a szabályok mi kell hozzá és melyik a jobb és melyikkel lehet többet keresni?

Figyelt kérdés

2015. júl. 19. 19:57
 1/2 anonim válasza:
Amennyire én tudom, hivatásos csak egy idő után lehetsz ha már voltál valameddig szerződésben, de ezt utánaolvasás nélkül mondom, inkább nézz utána a honvédség honlapján: [link]
2015. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerződéses katona toborzó irodákon keresztül lehetsz.


Hivatásos meg ha oktatási intézmény által válsz katonává. Ha altiszt szeretnél lenni akkor a szentendrei Altiszti Akadémiára kell elmenned, 2 éves képzés és őrmesteri rendfokozattal indítasz.

Ha tiszt szeretnél lenni akkor közszolgálati egyetem (nem tudom fejből melyik szak) , 4 éves képzés és hadnagyi rendfokozattal kezdesz. Ezeken kívül is lehetnek talán alternatívák de hirtelen nem tudnék többet mondani. A lényeg hogy így lehetsz hivatásos, illetve hivatásossá válhatsz egy bizonyos számú szerződéses szolgálati év után.

2015. aug. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!