Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetek, ha nem fizet ki...

Edina0805 kérdése:

Mit tehetek, ha nem fizet ki a munkáltató?

Figyelt kérdés
Lényeg nagy vonalakban: nem kaptam szerződést,kettőt aláíratott velem,azt mondta bent kell maradnia az üzletben az egyiknek,másikat hazavitte...3hetet dolgoztam nála a szalonban,azt mondta bejelentett,szóban megálapodtunk hogy lesz a fizetés,de teljesen minden máshogyan volt,mint ahogy megbeszéltük,nagyon lehúzza a fodrászokat és körmösöket! 4órával jelent be,és 12órát kell heti 5nap dolgozni! Felmondtam,mert találtam egy jobb helyet,megkérdeztem már 3x,hogy mikor szeretne kifizetni,de nem válaszol rá,kitér a válaszadás elől!Tuti,hogy akar...Mit tehetnék ezügyben? Tudom,hogy így az egész eléggé nem jó,de esélyem sincs ellene? Valahogy szeretném elérni,hogy kifizessen mert nincs semmi pénzem,és erre a 3hétre is 40ezer ft járna csak! Nem egy nagy összeg, de mivel kb 0-n vagyok így nekem ez is számít!
2015. szept. 21. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

nincs szerződésed, vagyis, ha nem tudod bizonyítani, hogy ott dolgoztál, akkor max fa testápolóval

[link]

2015. szept. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Munkaügyi felügyelőség. Sajnos nem kapkodják el a dolgukat.
2015. szept. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Hol ez a fodraszat ahol ingyenes a nyiras? Mert ha a fodrasz nem kap fizut akkor gondolom az ugyfelek se fizetnek.
2015. szept. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 intrepid ***** válasza:
82%
Odamenni az üzletbe nyitvatartás alatt, mikor ő is ott van, meg jó sok vendég, és jelenetet, cirkuszt csinálni a vendégek előtt, sírással, kiabálással, hogy miért nem fizet ki, te azért a pénzért megdolgoztál, és szükséged is van rá. Lehetőleg vigyél egy-két barátot, hogy ne tudjon elhessegetni olyan könnyen. Arra viszont vigyázzatok, hogy törvényes keretek között maradjon a dolog, ne legyen testi épség elleni fenyegetés, garázdaság, nehogy kivegyétek a kasszából a pénzt ami jár neked. Ez mind bűncselekmény. Így is elég kár neki az, hogy elterjed a híre, hogy mit művel. Veszít néhány vendéget, már nem éri meg neki. Azt már nem is írom, hogy éjjel xar.al összekenni az üzlet portálját akár előtte való nap a nyomaték kedvéért.
2015. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Rendezz jelenetet a vendégek előtt mindennap ha kell amíg ki nem fizet.
2015. szept. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon meggyőző tud lenni, a FA testápoló, az biztos.


De hivatalos formába csak úgy tudod önteni, ha bejelentést teszel a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen. Hozzájuk tartoznak az ilyen problémák.

Az ne zavarjon, hogy nincs nálad szerződés, attól még a munkaviszony létrejött!


A jövőre nézve pedig annyit: A munkaszerződés 2 egyező példányban kell, hogy készüljön. 1 példány, amin a Te aláírásod van, a cégnél marad, 1 példány, amin a munkáltató aláírása van, Nálad marad! HAZAVISZED, mert a Tied!!!! Mindig, minden munkahelyen így van törvényesen, hiába mond mást a munkáltató. Te azt innentől kezdve lesz@rod.

2015. szept. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az ne zavarjon, hogy nincs nálad szerződés, attól még a munkaviszony létrejött!"


Aláírunk egy papírt, hogy nekem dolgozol, de hazamész, én széttépem, akkor vajon létrejött ?

2015. szept. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létrejött.

És ezt minden hatóság így ítéli meg, ha hiszed, ha nem.


A szóban megkötött szerződés is létrejött, még munkaviszony esetén is.

Ugyanis a törvény szerint a munkáltató kötelessége azt írásba foglalni, és ha ezt valamiért elmulasztja, akkor a dolgozó az első munkába állást követő 30 napon belül erre hivatkozva megszüntetheti a munkaviszonyát mindenféle jogkövetkezmény nélkül, és igényt is tarthat a ledolgozott időre járó bérére.

Még csak a bizonyítás sem nehéz, hiszen munkatársak csak voltak az alatt az idő alatt. :)


Ha a dolgozó ennek ellenére tovább dolgozik, az már úgy hat, hogy a "fekete" foglalkoztatásba saját szándékkal lépett bele, ha csak nem bizonyítja egy írásban a munkáltatónak átadott felszólítással, hogy ez nem volt szándékában. Vagy tanúk előtt szólítja fel a munkáltatót az elmaradása pótlására.

2015. szept. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!