Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nulla tapasztalattal merre...

Nulla tapasztalattal merre induljak el?

Figyelt kérdés

Eladónak, ruházati kisegítőnek, semminek nem kellek. 20 vagyok, most érettségiztem, sosem dolgoztam még.


Ez meg a másik, semmit sem tudok... Jelenleg az önkormányzat fizeti a tb-met, mert rosszul állunk anyagilag, mi történik ezzel, ha találok valami munkát? És ha csak alkalmi?

Hogyan kell adóbevallást csinálni, honnan tudjam, hol és mennyit dolgoztam?


Teljes sötétség ez nekem még, és ha rákeresek, csak bonyolult leírások jönnek.. Egyáltalán hogy működik ez? Például keresnek leltározásra embereket üzletbe, 1-1 napokra. Mi a menete ennek, bejelentenek, kifizetnek kp-ban, vagy mégis mi?


2015. szept. 22. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
tanulj inkább
2015. szept. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos választ, pontosan azt teszem hétvégente!
2015. szept. 22. 20:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha az alkalmi munkával töltött napjaid nem érnek el egy bizonyos számot és nincs más jövedelmed, akkor nem kell bevallanod. Bevallást akkor kell készítened, ha a munkáltató nem csinálja meg. De ha neked kell bevallanod, miután rájössz hogy hogy kell feltelepíteni az ANYK-t, (nyomtatványkitöltöltő program), a munkáltatód által adott papírok alapján kb 5 perc az adóbevallás interneten. Már ha van ügyfélkapud. Ha az nincs, menj el a legközelebbi okmányirodába, és nyiss egyet. Legközelebb májusban kell bevallást készítened. Ne aggódj, nem nagy ördöngősség. Majd ha elakadsz, keress meg ha épp még nem vagyok letiltva, és majd szivesen segítek. :)
2015. szept. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!