Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet csinálni, ha keveseb...

Mit lehet csinálni, ha kevesebb fizetést akarnak adni?

Figyelt kérdés

Egy hónapja dolgozom egy nagy cégnél, ismerőseim ajánlottak be. Szerződést nem láttam, de mivel ez az egyik legnagyobb cég itthon, így eszembe se jutott, hogy mismásolás lesz.

Október eleje van, és most, a fizetés előtt megváltoztatták a fizetési feltételeket, így a fizu egynegyede lemarad.

Gondolom hatalmas hiba volt, hogy nem erőltettem a szerződést, de azért van valami megoldás? Rengeteget éjszakáztam ott, kidobott idő és pénz volt (vidékről járok be). Könyörgöm, a lecs*széseket hanyagoljátok, így is iszonyúan haragszom magamra. Ötletek?


2015. okt. 6. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnallak nagyon, de szerintem Te is tudod hogy nem tudsz mit csinalni. Fogd fel tanulopenznek es legkozelebb figyelj oda.
2015. okt. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ettől féltem...
2015. okt. 6. 17:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Így jártál. Szerződésed nem volt, így azt mondhatják egy peres ügyben, hogy te nem dolgoztál ott, így mire fel vered az asztalt?



Tanulópénzt megfizetted, máskor 1 fűszálat nem teszel félre addig míg nincs meg a szerződés és a munkaköri leírás!

2015. okt. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jó megoldás, mert a kierőszakolt munkajog már gázos.
2015. okt. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az nem számít, hogy egy hónapon keresztül jártam be, köszöntem a portásnak (beszélgettünk is sokat), és vettek a kamerák? A takarító minden este bejött köszönni az irodába, mindig látta, hogy ott nyomom azt a szerencsétlen billentyűzetet 8 órán keresztül. Ez tényleg nem számít?

Tudom, hogy gyerekes vagyok, de még sosem vertek át, és ***** rossz érzés. Pedig ez egy hatalmas európai cég, el sem hiszem. Ha leírnám a nevét, mindenki ledöbbenne.

Ah, sebaj. Többet nem csinálok ilyet...

2015. okt. 6. 17:43
 6/7 anonim ***** válasza:
de számít, de per esetén nem a munkaviszonyod vitatnák hanem a kialkudott munkabért. Arról meg nincs papírod...
2015. okt. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

Így van. Nem az a bibi, hogy nem volt írásos szerződésed, mert ettől a munkaviszonyod még fennáll. A szóban kötött szerződés is szerződés!

A vita tárgya nem a jogviszony fennállása lenne, hanem a kialkudott bér. A jogviszonyt tudod kollégákkal, bármivel igazolni, de a bért kizárólag valakinek a tanúvallomásával.


A szerződés írásba foglalása a munkáltató kötelezettsége. Ezt az MT írja elő. Ha a munkába állást követően nem kapsz rövid időn belül írásos szerződést, akkor 30 napod van arra, hogy erre hivatkozva felmond a jogviszonyt. Nem tetted meg (mivel nem vagy tisztában a jogaiddal), így beletörődtél abba, hogy adott esetben "feketén" foglalkoztatnak. Ez már a "büntethetőség" kategória munkaügyileg.

De láthatóan ezzel a cég is tisztában van, és erkölcstelen módon ki is használja, mert az utolsó pillanatban megajánl egy olyan megállapodást, ami nem felel meg a szóban kötöttel.

Két lehetőséged van. Vagy elfogadod, vagy nem, és munkaügyi bírósághoz fordulsz. Az állításodat tudnod kell bizonyítani, miszerint magasabb bérezés volt eredetileg, mint amit írásban felajánlottak. A Te állításod áll szemben a cég állításával. Kinek ad igazat a bíróság? Annak, aki tudja bizonyítani az állítását.

Viszont az is biztos, hogy a jogviszonyod is rövid életű lesz azon a helyen, amelyet beperelsz.


Tudod a lehetőségeket, a döntés most már Rajtad áll...

2015. okt. 7. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!