Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 60000 Ft-ról 78000 Ft-ra...

60000 Ft-ról 78000 Ft-ra emelkedett a lakáshitelem. Ez miatt több a kiadásom mint amennyi fizetést kapok. Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
Az én házamon és a szülői házon jelzálog van 6700000 Fz-ot vettem fel 25 évre eltelt 5 év és van 8700000 Ft tartozásom vissza. Mit tudok tenni mert fél év és megnyomorodok utcára kerülök. SEGÍTSÉG!!!
2011. máj. 7. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Mostmár semmit... Mielőtt felvetted a hitelt akkor kellett volna matekozni, hogy 100K alatti fizetésre nem veszünk fel olyan hitelt aminek 60e a törlesztője, pláne nem valuta alapút, aminél még változhat is az árfolyam egyik napról a másikra...


Add el / hagyd veszni a házadat, mielőtt még anyádékat is utcára teszik miattad.

2011. máj. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
38000-ról indultam 5 éve
2011. máj. 7. 22:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Pedig akkor nem is emelkedett olyan sokat...


Ha csak inflációval emelkedett volna minden évben a törlesztőd akkor is 40 felett fizetnél...

2011. máj. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

38 ról 78 ra nem sok? Na ne viccelj már..

Azt aláírom, hogy ilyen kevés fizura orosz rulett volt felvenni ekkora összeget. Mást nem tudsz sajnos, a lakásod veszni hagyod és a szülői házat megmented.

2011. máj. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy teljesen fedezi a hitelt.
2011. máj. 8. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
vagy mellékállás
2011. máj. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ekeke ***** válasza:
Az nem is a te házad, csak nagyon szeretnéd. Menj kisebbe, költözzetek össze.
2011. máj. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egyik válaszolónak írnám hogy sajnos van ilyen.

Mi 3 éve vettünk fel lakáshitel.Akkor 40 ezer forinttal kellett törleszteni.Pontosabban 36 ezer forinttal, mivel 30 évre vettük fel.

Sajnos ez csak 1 évig volt így.Utána viszont úgy megemelkedett,hogy most ott tartunk hogy lehet fel fogják mondani a hitelünk.Volt olyan hónap hogy 139 ezer forintot kellett befizetni.A 85 ezer forint lenne a minimum amit minden hónapba be kellene fizetni.És mivel volt pár hónap amikor csak 50 ezeret fizettünk be most ott tartunk,hogy megint van egy 80 ezer forintot tartozásunk, amit ha nem fizetünk be rövid határidőn belül felmondja a bank a hitelünk.

Kedves kérdező átérzem most a gondod.Esetleg másodállást tudnál-e vállalni.Vagy keresni egy jobban fizető melót, bár tudom,hogy ez a mai világba nagyon nehéz.Vagy még a futamidő hosszabbítás is lehet egy megoldás 25 évről 30 évre.

2011. máj. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ekeke ***** válasza:

Ha egy vállalkozás vagy, kiszámolhatod, hogy a piaci helyzetben egy tízmilliós hitelből pár hónap alatt megtermeled a hitel árát, merthogy tök olcsón tudsz az új géppel gyártani valamit pl.


Ha meg magánember vagy, vehetsz plusz tízmillióért kecót (nagyobbat, pazarlóbbat, mint amid eddig volt) tehát a törlesztésen felül még több költséged lesz. És a kecó nem termel, csak viszi a törlesztőrészletet!


Első példa felelős és tervező ember, második felelőtlen, semmiből nagyravágyó.


Már bocs, de nekem 800 nöl van és 65 nm, nevetnél, milyen állapotban a ház, de NULLA a hitel! És képzeld, nincs mit sirdogálnom az embereknek, hogy nekem milyen rossz! Nincs lapostévém, új mobilom, húszmagos gépem, csillogó verdám, szart se érek, érted? De nem a bankéban lakom! Eddig mindenki leköpött, milyen csöves vagyok, most meg én vonogatom a vállam.


Amúgy meg örüljetek a magas frankárnak, mert a megtakarításaitok értéke is emelkedik!

2011. máj. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!