Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek a lakberendezés...

Szerintetek a lakberendezés mennyire jövedelmező munka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdekel a lakberendezés, gondolkodtam rajta, hogy elvégeznék egy tanfolyamot, de kíváncsi lennék a véleményetekre. Szerintetek mennyire jövedelmező ág ez úgy általánosságban? Az embereknek mennyire van pénzük és igényük egy jó lakberendezőre?


2015. okt. 14. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2015. okt. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem fogsz vele munkát találni.
2015. okt. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem sem nagyon lehet vele mit csinálni magadtól. elég erősen alkalmi munka, néha-néha megtalálna 1-2 ember.
2015. okt. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt kb egy hete már megkérdezték. Ott elég jól le lett írva.


A probléma a lakberendezői állással, hogy nem találsz ügyfelet. Ha találsz remekül lehet vele keresni. De aki már egy valag pénzt kiad lakberendezőre az általában egy sznob vagy újgazdag jampi, aki egy jól ismert nevet akar, hogy utána elmondhassa, hogy az XY csinálta a berendezését.


Én egyszer dolgoztam egy top lakberendezőnek alvállalkozóént. Egy igazi szemétláda volt. Kért árat, adtam neki 3 opciót és helyből (átnézés nélkül) a legdrágábbat választotta. Miután megcsináltuk megkérdeztem miért - elmagyarázta, hogy ő úgy dolgozott, hogy a teljes ház kivitelezését + berendezését + designolását felügyelte és fix %-ot kapott a végösszegből. De neki volt egy gazdag ügyfélköre, szájról szájra adták tovább a kínai ügyfelei.


Neked, mint friss, kezdő, kispályás lakberendező sanszod nincs ilyeneket lekapni.

2015. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Főállásban először semmikép. Magyarországon a lakberendezést csak a felső x százalék engedheti meg magának, illetve cégek (pl. éttermek, üzletek, irodák stb.), utóbbiakban van pénz, illetve itthon is főleg erre a területre érdemes építeni.


Szerintem egy sima tanfolyam kevés, ha nem vagy kiugró tehetség vagy, ha nem egy olyan magániskolában szerzed a tudásod ahol a terület elismert szakemberei oktatnak.

Egyetemet vagy főiskolát érdemes elvégezni, ahol tényleges tudást tudsz szerezni, ismertséget, kapcsolatokat.

2015. okt. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, közben én is elgondolkodtam és ugyanezekre jutottam. :)
2015. okt. 15. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!