Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Év végén otthagyom az iskolát...

Év végén otthagyom az iskolát mert 18leszek hova menjek dolgozni? Meki, kfc, stb vagy betanított munkás, operátor, szallagmunka?

Figyelt kérdés

vagy más munkakör ahova 8elemi kell?

most vagyok 10es pincér jó jó tudjuk ha már eljutottál idáig be kéne fejezni stb

de nem tudok semmit nem tanulunk semmit mivel ugymond gyenge gyüjtő getto iskolába jártam villág életembe

szóval az 51%ot nem érem el a 2ért

megfelel a havi 80-90ezres fizu szóval elöre is köszi



2015. okt. 14. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne az iskolát szóljad le, ha nem tudsz 51%-ot elérni!

Mi lenne egy erős iskolában?

.

8 elemivel, szakma nélkül nem vagy versenyképes.

Nem kivánom, de kilátásod java az, ha közmunkás leszel, akkor lesz kereseted.

2015. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Érettségi nélkül emberszámba se vesznek és szinte esélytelen munkát találni.

Az érettségi egyébként úgy van kitalálva, hogy a kettest a leghülyébbek is elérjék, ami mellesleg nem 50%.

2015. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de én is csatlakozom az előttem szólókhoz.

Ma már a takarítónőnek is kérnek érettségit.

Ha nem megy a tanulás, akkor ülj csendben szépen az órán és mosolyogj. Én tanítottam középiskolában, annyira rossz már a mai diákanyag, hogy kb. a felét meg kellett volna buktatni, akkor meg nem marad diákunk.

Úgyhogy olyanokat is átengedtünk, hogy 20 éve még az iskola közelébe se mehetett volna.

Volt olyan diák az érettségin, hogy nem bírt egy épkézláb magyar mondatot leírni. Igaz, hogy csak az októberi pótérettségin, de átment. És ha nem vagy szemtelen, nem zavarod az órát, akkor a tanárok hajlamosak inkább megadni neked a kettest, mint a szemtelen, pofátlan társaidnak.

Az érettségivel meg szokás riogatni a diákokat, féljenek már legalább ettől, ha mástól nem. De ott is kizárólag a tanár jóindulatán múlik, hogy átmész-e. Volt olyan, hogy nyelvi érettségin elmondta a tanár, amit kellett, a gyerek meg mondta, hogy yes, no, szépen mosolygott, és beírták neki a kettest.

Szóval nem azt mondom, hogy ne tanulj, mert az soha nem árt, de jelenleg ha valaki eljutott az érettségiig, azt már nagyon ritkán szokták kivágni, csak ha egész végig keserítetted a tanár életét. Kitartás!

2015. okt. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyárba, szalag mellé felvesznek és ott megvan a 80-90-es havi fizu.

Gyorsétterembe nehezebb bejutni és ott jobban szeretik a diákokat, ráadásul ha van -ugye a sokat hangoztatott büfédiplomás- jelentkező, miért vennének fel egy 8 általánost végzettet, aki lehet nem süt rosszabb krumplit, de úgy gondolják egy tanultabb ember türelmesebb a vevőhöz, külföldivel is tud mit kezdeni, stb.

Ma már a legbénább állásokhoz is az érettségi a belépőszint, régen lehet 8 általánost végzett titkárnők voltak, de ma már annyi a diplomás munkanélküli is, hogy tudnak miből válogatni.

2015. okt. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

tudom de ez szakiskola pincér suli és ugye egy hét gyak és egy hét suli

nem elég hogy suliba nem tanulunk mert nem tudnak tanítani a tanárok mert ordibálnak a többiek

meg az újpesti hotelbe ami 3csillagos semmi gyakorlatott nem szerzem semmi tapaaztalatom mert csak takaritani és mosogatni kell meg pakolni

utálom ezt a szakmát 9be jó volt sokat hülyültünk suliba alig kellet be járni lehetet cigizni meg max5 oránk volt egy nap de nem tanultunk semmit tankönyvünk nincs tavaly sem volt mert állitolag csak tönkre teszük

jobb lenne éretségi mert könnyebb és ha viselkedem elönyöm van de áhhh újra kezdjem és 5évett ott ülni milesz velem :(

2015. okt. 14. 15:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképpen ott akarod hagyni az iskolát - nem foglak rábeszélni, hogy ne tedd -, akkor válassz helyette mást, amit szívesen tanulnál.

[link]

Itt be tudod állítani a 8 általános végzettséget is, 21 éves korodig mehetsz nappalira ingyen, és most a második szakma megszerzése is ingyenes. Nappali mellett vállalhatsz diákmunkát, ha van a közeledben erre lehetőség, és van olyan képzőhely, ahol ösztöndíjat is adnak. Általános iskolai végzettséggel kínkeservesen fogsz munkát találni, ha találsz egyáltalán, és a fizetés sem lesz kimagasló. Szóval szerintem tanulj valamit, ha a pincérkedés nem tetszik, akkor válts olyan szakmára, ami érdekel, de használd ki a lehetőséget a tanulásra. Emellett az érettségit sem ártana megcsinálni, az ma már úgymond alap.

Lehet, hogy ha olyan suliba/tanfolyamra kerülsz, ahol téged érdeklő dolgokat tanítanak, akkor nem csak a bagózáson meg a lógáson fog járni az eszed - ami miatt jónak ítélted az előző évfolyamot, bár én kételkedem ennek a valódi jóságában...

2015. okt. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
nyugodtan gyere el az iskolánba és megtudod hogy nem hazudom 8kerület esély suli gyere el vagy olvass utána milyen jo suli
2015. okt. 14. 16:31
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó, hogy megfelelne neked a 80-90 ezres fizu, de hogy nem fogsz találni munkát, az biztos. Én érettségivel 1 évig keresgéltem, gyárba is jelentkeztem, full tele volt minden!


És szerinted ha ott vagyok én, érettségivel (ami azt jelenti, hogy nem vagyok sík hülye), és ott vagy te a 8 általánosoddal, melyikünket fogják választani?...

2015. okt. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Gyarakba mehetsz 8-al.Betanitott munka (operator,csomagolo...).

Egyik ismerosom is most kb 2 honapja jutott be sikeres teszt es interju utan.

Sok ceghez eleg a 8....

100-120at szokot kapni atlagba,volt mar kicsivel tobb is.

Ceg fuggo a fizetes.

2015. okt. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"lehet de én pesti vagyok te meg egy vidéki szar"


A kedves kérdező szintje :D

2015. okt. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!