Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokat sejtet egy munkahelyről...

Sokat sejtet egy munkahelyről ha még idén egy napot se voltam szabin és okt közepe van és az őszi szünetben se akarnak elengedni?

Figyelt kérdés

Tavaly novemberben léptem be a céghez. Mivel új ember voltam nem akartam rögtön dec-ben szabira eltűnni, így végigdolgoztam az ünnepeket.

Na de egy éve itt vagyok és még egy napot se voltam szabin. Ott volt a nyár kértem szabit nem kaptam. Indok: sok a munka. Akkora pangás volt a nyáron hogy legyeket számoltam munkaidőben.

Itt az ősz, jön az őszi szünet a gyerekkel elmennék pár napra, ha már nyáron nem mehettem. Nincs szabi, nem kaptam. Indok: sok a munka.

???

Már most közölték hogy az ünnepek között se lesz szabi senkinek, menni kell.

Lassan év vége, van 26 nap szabim, az 5 hét. Mikor akarják vajon kiadni?


Vajon jól sejtem hogy semmikor?

Ja és szabadságos ívet nem láthatja senki a cégnél. Az benn van az irodában és „gondosan pontosan vezetve” főnök közlése szerint.

De bele nem nézhet senki.

Vajon jól sejtem hogy a szabit nem adják ki semmikor, de papíron vezetik mintha ki lenne adva, gondolva egy munkaügyi ellenőrzésre?


2015. okt. 18. 09:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és ne mondja senki hogy olyan nincs hogy nem nézhet bele senki a szabis ívbe. Nincs és mégis van.
2015. okt. 18. 09:13
 2/14 anonim ***** válasza:
Munkaügyi ellenőrzésen a szabadság- nyilvántartás mellett a bérjegyzékeket is megnézik, ott kiderül, ha nem oké.
2015. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szerinted papíron nem oké minden? Dehogynem.

Arra a napra amikor papíron szabin vagyok a valóságban meg dolgozok szerinted dupla pénzt kapok? dehogy kapok.

Papíron tiszta minden mint a friss hó.

Ja és mióta itt vagyok volt munkaügyi ellenőrzés.

Minden rendben.

2015. okt. 18. 09:26
 4/14 anonim ***** válasza:
Te vagy a hüye, hogy hagyod. Ennyi.
2015. okt. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Aláírod a bérjegyzéket? Igen. Akkor utókag bizonyítsd be, hogy kényszerítettek rá...
2015. okt. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#3 és te mindezt egy szó vagy kérdés nélkül eltűröd?


Csakis magadat okolhatod. A birkákat is levágják a vágóhídon.

2015. okt. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Keress normális munkahelyet.
2015. okt. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

és te mindezt egy szó vagy kérdés nélkül eltűröd?



???

Ki mondta hoyg szó nélkül tűröm? le is írtam már nyáron kérvényeztem a szabit és most ősszel is kérvényeztem és rákérdeztem mi a helyzet. Meg is kaptam a választ: nincs szabi munka van. Pont.

Szóval nem hagyom szó nélkül és akkor mi van ha nem hagyom? Szarnak a pofámba és mit tehetek? Ha nagyon ugrálok hogy szerződés meg MT még ki is rúgnak. Akkor aztán lehet mérgezett egérként rohangálni bíróságra (ha lesz rá ok...) meg felügyelet meg anyámtyúkja-de tessék mondani állásom lesz? Nem. Pénzem lesz? Nem.

Akkor meg minek az egész?

2015. okt. 18. 13:23
 9/14 anonim ***** válasza:
Menj betegszabira 3 hétre. Tudom erre az a válasz :akkor kirúgnak..Hát akkor döntsd el megéri e ilyen helyen maradni.
2015. okt. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tudom erre az a válasz :akkor kirúgnak.


Így van. Ez fix. Nem 3 hét akár1 hét után.

És feltett kérdésedre is nyilván kitalálod a válaszom: megéri-e ilyen helyen maradni? Hát amíg nincs más addig megéri nem éri maradni KELL. Mert élni kell valamiből.

2015. okt. 18. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!