Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van valami jogszabály arra...

Van valami jogszabály arra hogy anya/apa temetésére el kell engedjen a munkáltató?

Figyelt kérdés

Apám temetésére kértem szabit és nem kaptam. Nem engednek el.

Persze akkor is el fogok menni nyilván és ezzel egyben el is búcsúzhatok apámon túl az állásomtól is.

Mert azonnal kirúgnak. Ha betegállományba megyek? Hát akkor duplán rúgnak ki.


Van erre jogszabály hogy közvetlen nagyon közeli hozzátartozó temetésére el kell engedjenek?

Van akit a börtönből is kiengednek a temetés idejére! Engem meg egy szutyok melóhely nem enged el? Ilyen van?

Milyen munkahely: egy étterem ahol pincér vagyok. Már nem sokáig.


2015. okt. 20. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Van. Nyugodtan rugjanak ki, te meg jelentss fel oket utana. Meg 3 napos szabadsagot is kivehetsz ilyen esetben.
2015. okt. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát sajnos az ilyen feljelentgetésből nekem se állásom se pénzem nem lesz főleg nem egy kőgazdag kiváló kapcsolatokkal rendelkező simlis vállalkozó ellen.
2015. okt. 20. 08:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Közeli hozzátartozó halála esetén kettő (!) nap munkavégzés alóli mentesség jár, ebben nincs a munkáltatónak mérlegelési jogköre!


2012. évi I. törvény (Mt.) 55. § (1) f)

2015. okt. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Szerintem egyáltalán nem igaz, hogy nincs esélyed. Kezdd úgy, hogy körbekérdezel az ismerőseid között, hátha valakinek van ilyen tapasztalata, tud jó ügyvédet stb.
2015. okt. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
vidd a 3-as által idázett törvénycikket és mondd meg, hogy el kell menned és úgy törvényes, hogy elenged. Amíg nincs új helyed, ne támadd meg, mert nem jó neked.
2015. okt. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Rendkívüli szabadság jár, ez vitán felüli. Különben meg hasonlóan szar melóhelyet hamarabb találsz, mint ők megbízható embert, szóval ilyen munkahelyért nem kár. Ha kirúgnak, menj munkaügyi bíróságra, pereld be őket, ne légy szívbajos!
2015. okt. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!