Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik napon mondjak fel? Lent

Melyik napon mondjak fel? Lent

Figyelt kérdés

próbaidőn vagyok.

Lehetőség:

1. csütörtök reggel bemegyek, dél körül odaadom a felmondásom a közvetlen főnökömnek. Aláírom amit esetleg alá kell, és szia.

2. hétfő reggel hívom fel, azzal, hogy felmondok, és megyek feladni ajánlottan a felmondásom.

Mivel pénteken ünnep, így a pénz miatt én a hétfő felé hajlok. Személyesen viszont nem tudok elmenni ekkor, mivel vidéki vagyok, és Pesten dolgozom/tam.



2015. okt. 20. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

111

A munkaviszony igy is úgy is csütörtökkel szűnik meg!

2015. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
akkor péntekre már nem isk apnék fizetést? (fizetett ünnep) na meg hogy utána még mennyi ideig vagyok biztosított ( tb) az is fontos, az a +3 nap
2015. okt. 20. 23:29
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Attól függ előtte mennyit dolgoztál, mennyi szünet volt a kettő között usw...
2015. okt. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Ha hétfőn "közli" a felmondást, akkor milyen jogon szűnne meg a jogviszony előző hét csütörtökön? Akkor vagy vasárnap szűnik meg, vagy hétfőn, és a hétfői nap igazolt, de nem fizetett napként lesz nyilvántartva, hiszen nem dolgozott aznap. Csütörtök semmiféleképpen sem! És bizony jár az ünnepnapra a bérezés ebben az esetben, hiszen pénteken, szombaton, és vasárnap is fennáll a jogviszony.

A munkáltató nem dönthet saját jogkörben, hogy mikor szünteti meg a munkaviszonyt csak azért, mert neki nincs kedve kifizetni ezek után azt, ami járna.

Azért erre figyeljünk!


Ne csak telefonon hívd fel, hanem e-mailben is küldd el hétfői nappal a felmondást úgy, hogy ..."a mai nappal" szöveg benne legyen.


Ne hagyd magad megvezetni!

2015. okt. 21. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm kedves utolsó! :) de ha elküldöm ajánlottan, akkor is kell az email?

a biztosítás tudtommal gy van, hogy amennyi napot dolgoztál, addig vagy biztosított, de max 45 napig.

2015. okt. 21. 06:03
 6/12 A kérdező kommentje:
és kinek címezzem az ajánlott levelet? a közvetlen felettesnek, vagy elég, ha csak a cég nevét írom rá?
2015. okt. 21. 07:01
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

A hétfőt még nem tudod "ledolgozni"?

Bemész,a nap végén odamész (én még mindig a személyesség híve vagyok),benyújtod a felmondásod.

Megvan a péntek,hétvége és még a hétfői napod is.Nem kell izgulnod,odaér-e az a levél,aztán szia.

2015. okt. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

ha már nem akar ott dolgozni, akkor miért menjen be hétfőn?

akkor ennyi erővel menjen be még kedden meg szerdán is, mert az is pénz, nem?


írd csak meg a levelet, a pénteket ki kell fizetni, nem viccből hívják fizetett ünnepnek.

az első rosszul tudja, nem csütörtökkel fog megszűnni a munkaviszonyod.

az e-mail esetleg arra kellhet, hogy hétfőn ne keressenek.

2015. okt. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Hogy' miért kell az e-mail:

A törvény szerint a felmondás akkor számít közöltnek, ha a címzett azt átveszi, vagy valamilyen módon a tudomására hozod. A levelet jó Isten tudja, hogy mikor kapja meg...:)

Az e-mail pedig pikk-pakk ott van. Tehát viszonylag rövid időn belül a tudomására jut.


A dátumokkal mindig vigyázni kell, és figyeljünk is rá, mert ha például 12-én lejár egy próbaidő, Te hiába adod fel 10-én a levelet, ha csak 15-én veszik át az első postai kézbesítéskor a munkáltató azt. Mindegy, hogy milyen dátumot írtál bele. Az már próbaidőn túlinak fog számítani, és jogosan tart igényt a felmondási időre a munkáltató!


Tehát AKKOR SZÁMÍT KÖZÖLTNEK EGY FELMONDÁS, AMIKOR A CÍMZETT AZT ÁTVETTE, VAGY TUDOMÁSÁRA JUTOTT! A szó elszáll (nem bizonyítható), az írás megmarad. Ott lesz a leveleid között, hogy Te már X. Y. napon elküldted a felmondásod, tehát még a próbaidőn belül tudomására kellett, hogy jusson a munkáltatónak.


A felmondást mindig a munkáltatói jogkör gyakorlójának kell címezni! Ha a titkárnő nézi meg a vezér e-mailjait, akkor az ő felelőssége, hogy a vezér időben megtudja az "igazat". :)


Mivel a munkáltatói jogkör gyakorlója bármikor többször is változhat, ezért elég ha a titulusát feltünteted rajta, a pontos neve nem szükséges. Legyen mind a borítékon, mind a felmondó levélen is rajta. Például ügyvezető igazgató, stb. részére.

2015. okt. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Példa:


ARABAU KFT

Ügyvezető, mint a munkáltató jogkör gyakorlója részére

Kiskunmajsa

Béla utca 26.

2 0 0 0


Alulírott Buga Jakab (Vecsenypuszta, 1958. 03. 12., anyja neve: Rózsa Jolán) a KFT-vel fennálló munkaviszonyomat a mai nappal - próbaidő alatt - felmondom.


Fentiek alapján szíveskedjenek a munkaviszony megszüntetéssel kapcsolatos munkáltatói igazolásaimat, stb. lakcímemre kézbesíteni.


Jelen felmondásom eredeti példányát postai úton is kézbesítem T. Címzett részére.


Kisbér, 2015. november 21.


Neved és az aláírásod (ha be tudod szkennelni a felmondást).


... majd elküldöd eredetiben is postán, ahogy "ígérted". Minimum ajánlottan!

2015. okt. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!