Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mi a legjobb...

Szerintetek mi a legjobb munka egy közgazdász végzettségűnek?

Figyelt kérdés
2015. okt. 20. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Hentes.
2015. okt. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

haha hentes :D

én közgazdász végzettségű vagyok, immár 4 éve, és fogalmam sincs.

mondjuk én ki nem állhattam, már bánom h elvégeztem.

most amit csinálok annak köze nincs a végzettségemhez ( elvégeztem egy kozmetikusit, és most alkalmazott vagyok, remélem, amint megtanultam jól németül, sikerül kijutnom)

2015. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Ha nincs üzleti érzéked, és gyakorlatod akkor bármit választhatsz hentestől kezdve a bolti eladóig. Főleg itthon ahol 200 jelentkező van egy állásra, és oda is inkább tapasztaltakat vesznek fel.
2015. okt. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Ha normális helyen végeztél (sajnos igen, nagyban függ attól az elhelyezkedési lehetőséged, hogy hol szerezted a diplomád pl. BCE, BME, BGF, a vidéki egyeteme sok esetben labdába sem rúgnak) és beszélsz mellette angolul akkor Budapesten versenyképes fizetésű helyeket pályázhatsz meg. A másik pedig az, hogy mit értesz közgazdász szak alatt? Mert a pénzügy és számvitel, gazdálkodás és menedzsment stb. szakokat is ideértik. Mindenesetre elég tág munkakörben tölthetsz be állást "adóellenőr, adótanácsadó, könyvelő, banki ügyintéző, beszerző, biztosítási tanácsadó, értékesítő, gazdasági ügyintéző, kontroller, logisztikai asszisztens, pénzügyi tanácsadó". De, ha alkalmazott közgazdaságtant végezel, esetleg gazdmatek elemzést akkor még tágabb, olvass utána, ha tényleg érdekel.
2015. okt. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez egy marha jó kérdés, ugyanis nincs olyan munkakör, hogy közgazdász, legalábbis nagyon ritka.

Én közgazdász vagyok a külkereskedelmi szakon (BGF), a nyelvi követelmény is elég erős volt. De alig-alig álltak velem szóba pályakezdő koromban. Pénzügyre mentem, de a nyelv miatt vettek fel. Halvány köze nem volt a diplomámnak ahhoz, amit csináltam. A második állásomnál már semmit nem számított a végzettség, csak a tapasztalat, pénzügy megint.

Aztán amikor ez is megszűnt, akkor a nyelv miatt vettek fel belső auditra. Persze a diploma jól jött nekik, de a legtöbb kolllégámnak csak bölcsészdiplomája van. Ezért itt én vagyok a "legmegbecsültebb", anyagilag is, meg kb. félistenként néznek rám, a legbonyolultabb munkákat én kapom. Semmi köze nincs ennek sem a közgázhoz.

2015. okt. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!