Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik éhbérért dolgoznak,...

Akik éhbérért dolgoznak, hogyan tudtok úgy kijönni a fizetésetekből, hogy hónap végén ne éhezzetek?

Figyelt kérdés

Valamiféle tanácsra, ötletre lenne szükségem, vagyis inkább spórolási tippekre, hogy Ti hogy jöttök ki éhezés nélkül a fizetésetekből? (Lehet, hogy rossz kategóriában írok, elnézést).

79.000 Ft-ot keresek, ebből kell megélnem a hónapban. A kiadásaim így néznek ki:

-25.000 Ft a lakbér és a rezsi rám eső része

-10.000 Ft BKV bérlet

-7000 Ft Diákhitel törlesztés

-3500 Ft mobil feltöltés (ha havi 1x töltöm csak fel a telefonomat)

-7000 Ft havi gyógyszerköltségem van.

Ez így összeadva 52.500 Ft, amiből lefaragni nem tudok.

79.000-52.500

=

26.500 Ft-om marad egy hónapban megélni, mindenre...enni-innivaló, 2 kutyám ellátása, eü.,-tisztálkodó-, háztartási szerek, rendkívüli kiadások (ruha, cipő, ajándék vásárlás, ha valakinek a családból épp szülinapja van a hónapban, esetleg egy mozi vagy kávé a barátaimmal, de az már tényleg ritka és luxus!).

26.500 Ft...nagyon keményen be kell osztanom, és így 20-a után már szó szerint éhezem! Ma emiatt keseredtem el, hogy baromi éhes voltam most este, és kénytelen voltam megenni a holnapi vacsorám felét, így viszont holnap fogok éhezni...:/

Ki van porciózva és be van osztva a kajám, 600 Ft-nál több nem jut egy napra, igyekszem egy étekzést 200 Ft-ból megoldani, így tudok enni naponta 3-szor (200x3=600 Ft). Így mondjuk 18.000 Ft-ból ki tudom hozni az étkezést és marad még kb. 8000 Ft-om a többi kiadásra (kutyakaja, eü. dolgok, stb., amiket fentebb írtam).

Mindig nézem az akciókat, a közeli lejáratú termékeket, és általában a saját márkás termékeket veszem, mert azok olcsóbbak. Szeretnék viszonylag egészségesen, olcsón, de kiadósan étkezni napi kb. 600 Ft-ból. Valószínűleg óriási hátrány, hogy nem tudok főzni csak nagyon alap szinten.

Ti hogyan spóroltok a kaján így hónap végén, hogy mégse éhezzetek? 47 kg vagyok, szóval nem lenne jó tovább fogyni.



2015. okt. 21. 21:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem fog tetszeni, de első körben a 2 kutyádról kéne lemondani, egyszer lesz csak az egyik beteg, nem 20.-a magasságában fogsz elkezdeni éhezni. Ez így nem felelős állattartás... Egy macskám van, csak az ő havi kajája és ellátása kerül 10 ezer forintba, pedig nem kap luxuskaját, sőt... El nem merem képzelni, a kutyádinak mit adsz.

Tanulj meg főzni közben, tele az internet receptel, keress rá ilyenekre, hogy olcsó receptek, szegénykonyha meg hasonlók.

Napi 600 forintból még egészségesen étkezni? Te most ugye szórakozol? Pláne ha főzni sem tudsz. Havi 3500 forint iszonyat luxus mobilfeltöltésre, még 2 havonta is ilyen bér mellett. Ha egyszer is komolyabban beteg leszel, kb. ott fogsz éhen pusztulni, szó szerint...

2015. okt. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Egyetertek az elsovel. En a BKV berlettol probalnek megszabadulni, berelni egy szobat kozelebb a munkahelyhez, vagy biciklivel bejarni (nem annyira extrem, mint amilyennek elsonek tunhet!). Kajahoz meg talalsz rengeteg receptet, mint ajanlottak, en rizset es tojast ajanlanam a figyelmedbe, a tojasban van sok feherje meg valami zsir, rizsben meg rengeteg szenhidrat es laktato.
2015. okt. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%

Először is, barátkozz meg a főzéssel.


Azonnal vegyél ha lesz pénzed, sok krumplit, hagymát, lisztet, tésztát, rizst,pár fűszert, ezek olcsó doglok viszonylag.


csinálj krumplis tésztát, fagyaszd le amit nem ettél meg, máris lesz ételed vész esetére a fagyasztóban (reméljük van)


nokedlit is csinálhatsz, leggyorsabb kaják egyike, és nagyon olcsó, ehhez mondjuk kell tojás is.


tejföllel finom, ha van rá pénz egy kis szalonnával még.


ilyen vonalon kellene elindulni ha ennyire nincs pénzed ételre.

2015. okt. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Ja es kapasbol itt par kaja javaslat, ezekkel minimalisat kell vacakolni, babot-lencset-borsot csak beaztatod es megfozod, nagyon finom onmagaban, esetleg izesitheted egy kis vegetaval:


[link] - ezt kefirrel ajanlom, 500ml Alfoldi kaukazusi kefir 250 forint korul szokott lenni, annak a fele eleg egy etkezeshez.

[link]

[link]

[link]

2015. okt. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
másodállás esetleg? és igen, a kutyák a te esetedben luxusnak számítanak.
2015. okt. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
22%
Hát nehezen. 120 ezer az albérlet és a rezsi, 200 elmegy a hitelkártyára és nem keresek csak 300 körül egy hónapban. Full mínuszban vagyok mindig :(
2015. okt. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, hogy éltek meg, de sajnálom.. Szerinte mindenki saját sorsának a kovácsa, én kajára napi 5000ft-nál nem tudnék kevesebbet költeni. A 200ft per étkezésed az mi, egy tescos péksüti? Ha van kutyusod akkor ne mond le róla ha szereted.. lehet hogy most nehéz, de ha szorgalmas vagy és teszel a jövődért akkor később könnyebb lesz. 25ezer lakbér és rezsi az álom sztem Magyarországon, amikor albérletben laktam akkor kb 100-110e ft volt.
2015. okt. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
37%
Ti amúgy tényleg élni akartok vagy túlélni? a legfiatalabb éveiteket el..szni? Nokedlin TÚLÉLNI?
2015. okt. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
37%

" -10.000 Ft BKV bérlet"


Csak 9500! Maris van 500 forintod. De ha inkabb gyalogolsz vagy biciklizel akkor alig kerul valamibe.

2015. okt. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom,mit tanultál,de a diákhitel 7000ft iszonyat sok...nem tudod x időre szüneteltetni?

Kutyát nem tartanék semmiképp ebben az esetben,tényleg ha még betegek is lesznek,még egy jól kereső embernek is iszonyú kiadás még egy is. Le kéne róluk mondanod.

Az egy havi gyógyszerre is rengeteg a 7000ft.Valami támogatást nem tudsz rájuk kérni?

A telefonszámla még elmegy,Pesten bérlettel spórolni nehéz.A lakásköltség is rendben van.

Főzéssel (és szendvics készítéssel) is lehet spórolni.

Én a helyedben folyamatosan nézném a hirdetéseket,ennél azért lehet jobban fizetőt is találni.

De ami itt leginkább szemet szúró: sajnos a két KUTYA.

2015. okt. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!