Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyógy- és sportmasszőrként...

Gyógy- és sportmasszőrként végzettek közül el tudott helyezkedni valaki itt aki nem nőnek született, és nem éhbért, minimálbért kap?

Figyelt kérdés
Ahogy látom magyarba 3 fajta masszőrmunka van: 1,magyaros,lehúzós,fizetős:Ahol helybérletet kell fizetni legalább 40-50.000 Ft. +fizetni kell a járulékokat+könyvelőt+a marketinget(szórólap,névjegykártya stb.)havonta minimum 150.000 minusz 2,a kihalásos,kapcsolatos,éhbéres masszőrmunka: kórházak,gyógyfürdők...nagy kapcsolat+kihalás kell,és ha az ember szerencsés,nettó 83.000 forintért dolgozhat valamelyik gyógyfürdőben.Ha van kapcsolata+éppen kihalás van,nyugdíjba ment valaki. 3,A születéses masszőrmunka,ahol többet fizetnek mint nettó 80.000:itt az elmaradott,konzervatív magyaros gondolkodásnak köszönhetően csak nő lehet masszőr a magánszférában,tehát wellnessközpontokban,hotelekben stb. Van más tapasztalat?

2015. okt. 24. 21:05
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
73%

Másodállásban simán összeszedek egy magyar átlagfizetést a főállású fizetésem mellé, ezzel a szakmával férfiként. Persze ehhez kellett egy kis idő, kb 1,5 év, mire kialakult a stabil vendégkör.


Csak az olyan vendégeket tartom meg, akik masszázs miatt jönnek, aki mást akar az többet nem jön!


Amúgy a fenti meglátások helyesek!

2015. okt. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Ok,de másodállásban kiváltottad a vállalkozóit,fizeted a járulékokat,marketinget stb.?Hogy szerezted az ügyfeleket?Én is ismerek férfi gyógymasszőr kollégákat,de nekik nem sikerült ügyfélkört kialakítani,viszont az 1 napos frissítő masszázstanfolyamot végzett lányismerősnek meg rengeteg vendége van.
2015. okt. 24. 21:43
 3/48 anonim ***** válasza:
100%

Amíg csak 1-2 vendégem volt, addig nem volt vállalkozóim. Közben lett stabil főállásom + a vendégkör is gyarapodott így megérte kiváltani. + masszázs mellett mással is foglalkozom.


Marketingre nem költöttem sokat, elég volt jól masszírozni, és a többi masszőr alá menni, mint Ft-ban mint időben. Amúgy első vendégeim ismerősi körből jöttek, majd munkatársak közül, és azok hozták a többit. Az elején mindenkinek megmondtam, hogyha tud embert akkor hozzon! Szóval nagyon nem költöttem marketingre.

2015. okt. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim válasza:
60%
Én férfiként szívesebben megyek egy lányhoz, mint férfihez. Egyszerűen jobban el tudom engedni magam. Nem feltétlen az számít, hogy ki milyen iskolát végzett, hanem milyen keze van. Akinek nincs egészségügyi gondja az nem fog gyógymasszőrhöz menni, mert ő gyógymasszőr... Meg valljuk be, az árak is egyre jobban el vannak szállva. Lassan nem átlag embernek való az óradíj.
2015. okt. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

Gyógymasszőr férfi vagyok és lakóhelyemen (2000 fős község) otthon dolgozom saját vállalkozásomban. 3 év kellett mire tisztességes megélhetést biztosított ez a munka és kialakult egy stabil vendégkőr. A marketingre nem igazán költöttem, mert a vendégek egymásnak ajánlottak. A kezdeti szórólapok és a helyi újság hirdetése nem sok vendéget hozott. Ez egy intim szolgáltatás, nem az utcáról, vagy a "szaknévsorból" jönnek a vendégek, csakis ajánlásra.


Ügyesnek, eredményesnek, lelkiismeretesnek és korrektnek kell lenni, a többi nem rajtad múlik.

2015. okt. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Köszi,ok,de akinek nincs 3-5 éve stabil vendégkör kialakításához,csak azért mert nem nőnek született???Aki alkalmazotti állást keresne???Én normálisan fizető alkalmazotti állást keresnék,ami nem netto 83000 ft.A gond ott van,hogy a jobban fizető alkalmazotti állásoknál csak nőket vesznek fel.Hotel,wellness központ stb.Ha ez nem megy,akkor külföld.Nekem nincs olyan nagy ismeretségi köröm,hogy 3-5 év után büszkén kijelenthetem,hogy elértem valamennyi vendégkört,és nem is életcél.
2015. okt. 25. 09:39
 7/48 anonim ***** válasza:
90%

"1,magyaros,lehúzós,fizetős:Ahol helybérletet kell fizetni legalább 40-50.000 Ft. +fizetni kell a járulékokat+könyvelőt+a marketinget(szórólap,névjegykártya stb.)"


Szóval az a gond, hogy nem megy a feketézés?

2015. okt. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
91%
Én szállodában dolgozom, nettó 260.000 Ft-ért... És nem reggeltől estig, általában csak 5-7 órát egy nap.
2015. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó vagyok, kihagytam, hogy jattot el szoktuk osztani, az olyan 50.000 Ft körül szokott lenni.
2015. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs időd kivárni, amíg a munkád meghozza a gyümölcsét, talán felesleges is volt megszerezni ezt a képesítést.

Ma Magyarországon még elég gyerekcipőben van a masszázskultúra. Sajnos gyógyszerközpontú társadalomban élünk, ezért az alternatív gyógymódok nem kapnak kellő figyelmet, támogatást, marketinget. Az emberek nagy része nincs is tisztában a masszázs terápiás hatásaival, sokan még mindig azt hiszik, ez egyfajta "Úri passzió". Amíg ez a szemléletmód nem változik, addig az ügyfélkör kialakításához hosszabb időre van szükség, melyet tudomásul kell venni.


Vagy menj külföldre! Tele vannak az osztrák álláshírdetések masszőri munkával. Tavaly találtam olyan hírtdetést nyugat Tirolban, hogy btt. 2.250-EUR + szállás + teljes ellátás szállodában novembertől áprilisig, gyógymasszőri végzettséggel. Ez már elég korrekt, nem?

2015. okt. 26. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!