Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Műszaki menedzser diplomával...

Műszaki menedzser diplomával könnyű az elhelyezkedés?

Figyelt kérdés

2015. nov. 1. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki így kérdezi, valószínűleg nincs sok fogalma, mit is kezdjen a szakkal, így neki semmiképp sem könnyű. Egyébként általában egyetemtől is függ, mennyire veszik komolyan a képzést, mert sok helyen minimális a műszaki rész, és az se sokra használható.
2015. nov. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Persze. Könnyen elhelyezkedhetsz vele a McDonaldsban. Ilyen végzettséggel már a mikrót is kezelheted.


Ja és ez nem vicc. Az mm tipikus buliszak olyanoknak akiknek csak papír kell mert anyuciék erőlködnek hogy mielőtt betukmálják valahova legyem már egy diplomája. A többiek a mekiben kötnek ki.

2015. nov. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Nana, nagyon messze van tőle. Simán lehet vele munkát találni hajrá!
2015. nov. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Semmilyen diplomával sem könnyű elhelyezkedni. Attól, hogy van egy diplomád még nem lesz automatikusan munkád is.

Persze teljesen más tapasztalatod lesz mint egy mérnök infót végzett hallgatónak (sokkal nagyobb a kereslet irántuk), és nem is fogsz annyit keresni, de nem mondanám, hogy nehezebb lenne elhelyezkedni mint mondjuk egy gazdmen, nemzetközi gazd esetleg pénzügyet végzett hallgatónak.

Mondom én, mint MM hallgató aki 7. félévében van, és lassan 2 éve dolgozom, és imádom a munkám. (és nem, nem McDo, viszont ott legalább megtanulná a kedves 2. hozzászóló, hogy mi a precizitás, türelem, kitartás és fegyelem)

2015. nov. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,hogy olyantól kaptam az információkat aki benne is dolgozik és átlátja a dolgokat .
2015. nov. 3. 15:50
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ja és ez nem vicc"


- A bátyám hülyére keresi magát ezzel a szakkal...

2015. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovta válasza:
Sztem műszaki diplomával könnyű elhelyezkedni. Bár a helyedben nem a műszaki men-t választanám. Inkább egy konkrét műszaki területet/villamos gépész mecha/, és utána egy MsC-t műszaki men-ből
2015. dec. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
67%
Elég nagy iránta a kereslet, ha jó vagy akkor sokszor választanak műszaki menedzsert egy gépészmérnök helyett. Nem egy példát hallottam rá...persze az se mindegy hogy milyen pozícióba keresnek embert.Rengeteg dolgot jobban átlát mint egy sima mérnök, és az sem utolsó hogy el tudja magát adni, hiszen vannak olyan tárgyaink ami ezekre is felkészít. Egyáltalán nem egy büfészakma, aki ilyeneket mond vagy gépészmérnök (felsőbbrendűség....)vagy egyszerűen gőze sincs semmiről. Végezd el utána alkoss véleményt!! Hidd el nem sokkal könnyebb mint egy gépészmérnöki szak. És mint mondtam, sokszor kimondottan menedzsereket keresnek. Ne hasonlítsuk össze a két szakot azért...
2016. febr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én már az államvizsgám után néhány héttel elhelyezkedtem egy nagy cégnél pénzügyi területen (ÓE)
2016. dec. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!