Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nemzetközi tanulmányok bsc...

Nemzetközi tanulmányok bsc diplomával hogyan tovább az álláspiacon?

Figyelt kérdés
Merre érdemes elindulni, ha ezzel a diplomával szeretnék munkát?

2015. nov. 5. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Asszonynak ilyen van, ő egy multinál dolgozik az energia szektorban. 25 éve. Titkárnőként kezdte és most kapta meg a diplomáját. Meg nem mondom mit csinál, már 20 éve nem tudom. Elakadtam a megértésében, amikor már nem kávét főzött. Vannak ilyen programok vagy változtatások vagy átalakítások, ötletek, stb. Több területnek kéne együttműködnie és ezeket hangolja össze. Hibákat javít, számon kéri a határidőket, löködi előre a döcögős megvalósítást. De nem csak nagyívű, dolgokat csinál, néha repjegyeket intéz és szállodát, a külföldi góréknak, ha jönnek, meg leszervez konferenciákat. Főnökei jönnek mennek, volt neki egy rakás ezidáig. Fizetését kevesli amúgy, de én elégedett vagyok az ő fizetésével. Az alapmunkaidőt dolgozza, néha túlórázik és néha itthon is dolgozik, de nem sokszor.
2015. nov. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Van egy jó és egy rossz hírem:

- a jó, hogy a nemzetközi tanulmányok diplomával, főleg ha nagyon erős nyelvtudás(ok) társulnak mellé, akkor mindenféle jópofa állást lehet kifogni


- a rossz, hogyha a 3 év BSC után magad sem tudod, hogy mire lennél alkalmas, és mit lehetne kezdeni a papíroddal, akkor sajnos valóban nem sok mindent fogsz tudni kezdeni vele

2015. nov. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Erre nem ezen az oldalon fogsz érdemi választ kapni hidd el. Más a valóság, és más az itt megjelenő (néha meglepően értelmes nézőpontok és válaszok) és a valóságban tapasztalható helyzet.

Annyira könnyű helyzetben nem lehetsz, ha itt vagy és feltetted ezt a kérdést. Egyébként átérzem a helyzetedet, nyilván azért tanultad a nem. tanulmányokat, mert vagy érdekel, vagy pedig bizonyos emberek sulykolták, hogy ez menő, jó álláshelyeket lehet vele megszerezni. Szó szó, sok sikert neked!

2015. nov. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem minden állásajánlatnál leírják a követelményeket. Te tipikusan azok közül válogass ahol:


- pályakezdő

- gazdasági/társadalomtudományi/akármilyen felsőoktatásbeli végzettség elvárt

- az általad beszélt idegennyelv szükséges


Vállalatja válogatja, hogy milyen pozira milyen embereket szoktak felvenni. Mondjuk szerintem hatalmas nagy baj van, ha 3,5 év tanulás után ez a kérdés most fogalmazódik meg benned és nem akkor, amikor ide jelentkeztél.

2015. nov. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is ilyen diplomám van, évekig keresgéltem mindenféle ehhe,z és közgazdasághoz kapcsolódó munkakört, mire felvettek egy merőben más munkakörre, de nem a diplomámnak köszönhetően. Sajnos ez a diploma közgazdaságinak kevés, diplomatának meg akkor jó, ha olyan körökben van összeköttetésed. Egy mérlegképes könyvelő, vagy jogász-közgazdász többet ér.
2015. nov. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

igazad van 5. hozzászóló.

ugye, hogy mindig kibukik, hogy a legjobb "ajánlólevél" egy munkavállaló esetén az összeköttetés. sajnos, vagy nem sajnos.

2015. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37%
#6: A legjobb ajánlólevél a tudás és a tapasztalat, csak egy frissdiplomásnak általában egyik sincs, így marad az összeköttetés.
2015. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!