Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikortól kell fizetnem az...

Mikortól kell fizetnem az egészségügyi szolgáltatási járulékot?

Figyelt kérdés

2015. október 31-ig volt érvényes a diákigazolványom. Ez után még 45 napig (dec. 16-ig) nem vagyok köteles fizetni magam után az egészségügyi szolgáltatási járulékot.


Viszont.


2015. november 2-5 között bejelentett állásom volt (nem diákmunka). November 6-tól munkanélküli vagyok.


Az lenne a kérdésem, hogy kell-e már fizetnem magam után havonta a 6930 Ft-ot, vagy csak december közepétől?


Tudom, hogy az önkormányzatnál lehet kérni, hogy szociális alapon 1 évig ők fizessék a TB-met. Október végén be is adtam a kérelmemet, november 4-én visszamondtam, erre másnap kirúgtak. Mert még csak 22 éves vagyok, és ilyen fiatalon hamarabb találok állást, mint az idősebb munkatársaim. Március óta kerestem, novemberben sikerült elhelyezkedni. Ezt én nem nevezném gyorsaságnak.


Előre is köszönöm a segítséget!



2015. nov. 9. 10:13
 1/2 anonim ***** válasza:
December 16-tól kell fizetned, a munkaviszony nem befolyásolja.
2015. nov. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyugodtan add be megint az önkormányzathoz a tb papírokat. Valamint érdeklődj utána, hogy jár e neked az aktív korúak ellátása. Ez havi 22.000 ft körül mozog és magában foglalja, hogy van tb-d is.
2015. nov. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!