Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ennyire kegyetlen a...

Tényleg ennyire kegyetlen a TESCO-ban dolgozni?

Figyelt kérdés

A TESCO-ba jelentkeznék 4 órás kasszás állásra, mert mellette tanulni szeretnék. Kíváncsi voltam, hogy mennyi lehet a fizu, így rákerestem. De, sok olyat olvastam korábbi kérdésekben (2011,2012-es kérdésekben) hogy kegyetlenek a főnökök, alig akarnak szünetet adni, pl 4 órás a melója de 8-at kell dolgoznia (jó oké, azt 2 napnak számítják, de akkor is), vagy hogy 6 órás de 4x12 órázott egy héten, meg alig akarják a szünetet megadni és ilyenek.


Ez még mindig igaz? Tényleg ennyire embertelenek a körülmények a TESCO-ban?



2015. nov. 10. 12:50
1 2
 1/11 anonim válasza:
66%
Ilyenek a magyar munkahelyek kevés helyen becsülik meg azt embert.
2015. nov. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Hát szerintem máshol sem jobb.

A kereskedelemben, amióta bevásárlóközpontok vannak, alapban 11-12 óra a munkaidő. Enni, inni, pisilni akkor tudsz kimenni, ha nincs forgalom, mert a vevőt nem hagyhatod ott, főleg, ha pl. egyedül vagy az egész boltban.

Tescoban és nagyobb élelmiszerboltokban a pénztár lehet pont egy necces terület, hiszen az sem olyan, hogy akkor felállok és elmegyek pisilni, ha éppen érzem, hogy kell, a sor meg csak várjon rám.

2015. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Diákként és alkalmisként dolgoztam két Tescóban is, velem mindig rendesek voltak. Valószínűleg helytől és kollégáktól is függ.
2015. nov. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát külföldön dolgoztam már mekiben, tudom milyen a kasszázás, ott állni 6-8 órát pisi és kajaszünet nélkül, szóval ez nem lenne gond! :)


Csak annyi negatív tapasztalatot olvastam róla, hogy elment a kedvem...


De lehet, hogy mégis megpróbálom. Végül is, ma már elvileg mindenhol minimum 3 hónap próbaidő van, ha nagyon nem jó akkor bármikor otthagyhatom őket.

2015. nov. 10. 13:41
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Korábban voltak ebből gondok náluk. Tavaly óta javult a helyzet elvileg. 8 és félórás műszakok vannak, illetve önként vállalhatsz meghatározott számú túlórát, ha a forgalom igényli. Felvételinél elég rendesek, még alkalmazkodnak is a jelentkezőhöz ( pl. ha nem tudsz reggelre járni, vagy levelezős vagy fősulin, akkor betesznek köztesbe, vagy délutánosba).


Viszont az árufeltöltők is kapnak kasszatréninget és beteszik őket is, függetlenül attól, hogy más a munkakörük. Ha meg voltál kasszás akkor tudod, hogy a szünet sem mindig fix s kiszámítható, pláne karácsony előtt a végeláthatatlan sorokkal, öngyilkosság lenne bezárni egy kasszát.


8 éve voltam én is kasszás más hiperben, ezek az infok ideiek, Tescos HR-estől.

2015. nov. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi kegyetlenség nincs, amiket felsoroltál, nagy része urban legend, meg amiket itt páran válaszoltak, azoknak is.


"4 órás a melója de 8-at kell dolgoznia"

A Tescoban egyetlen órát sem fogsz dolgozni ingyen. Sőt, még te leszel beb**va, ha tovább maradsz bent, vagy nem veszed ki a szüneted, ugyanis a hiperekben beléptetőkapu van, és arra épül a munkaidő nyilvántartás.


Az, hogy 8 vagy akár több órás műszakok is vannak, igaz. Mivel a 4 órás szerződés nem azt jelenti, hogy hétfőtől péntekig napi 4 óra. Ez a kereskedelemben nem működik. Egyenlőtlen a munkaidő-beosztás. Cserébe este 6 után műszakpótlékot kapsz. Túlóra is előfordul, de az meg nagyon jól fizet (az Mt. szabályai szerint).


"alig akarnak szünetet adni"

Szünetre kiengednek, méghozzá a munkaidő 3. és 6. órája között, 30 percre, tehát nincs olyan, hogy bemész, és rögtön küldenek szünetre, vagy az utolsó órádig húzzák, vagy esetleg ki sem adják. (Persze az Mt. szerint csak 6 órát meghaladó műszak után kötelesen szünetet kiadni, ez a Tescoban így is van.) Kisebb dolgokra, pl. mosdóba simán kiengednek munkaidőben is, nem szokott ezzel gond lenni. Nyilván nem úgy kell elképzelni, hogy te most két vásárló között felállsz, és elmész, hanem szólsz a csoportvezetőnek, aki lezárja a kasszát, kimész, visszajössz, és kinyitsz.


"alapban 11-12 óra a munkaidő"

Ezt nem igazán értem, honnan veszed.


"Enni, inni, pisilni akkor tudsz kimenni, ha nincs forgalom, mert a vevőt nem hagyhatod ott, főleg, ha pl. egyedül vagy az egész boltban."

Teljesen mindegy, ha pisilni kell, ki fognak engedni, innivaló meg ott van szépen a kasszádnál, és ihatsz két vásárló között. Nincs az a vásárlótömeg, ami mellett ezeket nem lehet megtenni. Enni persze csak rendes szünetben lehet. Olyan Tesco meg nincs, amiben csak 1 ember van egyszerre.


"Viszont az árufeltöltők is kapnak kasszatréninget és beteszik őket is, függetlenül attól, hogy más a munkakörük."

Ez azért nem egészen így van. Vannak olyan emberek, akiket "kiképeznek" kasszába is, ők a multiskillesek. Egy műszakban van néhány ilyen ember, a lüktető forgalom miatt. De nem mindegy árufeltöltő megy kasszába, koránt sem.

2015. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os

Én nem Tesco-ról írtam, hanem a kereskedelemről. Sok helyen 1 eladó van. És egy bevásárlóközpontban lévő üzletben általában nincs több műszak, vagyis nyitva tartást, ami általában 11-12 óra végig dolgozod.

Azért írtam, hogy ehhez képest a Tesco még jobb is.

2015. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ja értem, akkor bocsánat, kicsit félreérthető volt. A Tesco szerintem egy jó munkahely, ha valaki a kereskedelemben gondolkozik.

2015. nov. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

" És egy bevásárlóközpontban

lévő üzletben általában nincs több

műszak, "


Tesco 5-22h van nyitva budapesti bevasarlokozpontban, 17 oran keresztul biztosan nem dolgozik senki egyhuzamban.

2015. nov. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez kb. olyan legenda, mint a "providentnél nem kapsz otthoni szolgáltatás nélkül hitelt" dolog!
2015. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!