Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak, ha csak annyit...

Mit csináljak, ha csak annyit tudok, hogy nem akarok egyetemen tanulni, viszont még sose voltam dolgozni és mondhatni tartok is tőle?

Figyelt kérdés

Ráadásul azt se tudom,hogy mi érdekelne.Hangyányit se tud lekötni az,amit egyetemen tanítanak.Mellette még semmi sikerélményem sincs,mert ha normálisan felkészülök egy zh-ra és úgy is érzem,hogy jól sikerült,akkor is kb 50%-osra pontozzák.


1. félévben tök motivált voltam,tanultam rendesen,erre lett 3,4-es átlagom...

Azóta viszont már egyáltalán semmi motivációm nincs,szakváltás se segített.


2015. nov. 5. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
3,4-es átlag az nagyon jó egyetemen első félévbe.
2015. nov. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

nem te vagy az egyetlen. jobb módszer nincs, mint hogy próbálkozol, főleg ha elfogyott a motiváltság a tanulásban.

anélkül ugye nem nagyon lehet. viszont ha el tudsz menni dolgozni egy olyan helyre, ahol az is lehet, hogy rájössz, az a nekedvaló, akkor akár abban az irányban tovább is tanulhatsz.


én ugyan nem mentem egyetemre, de már 2 OKJ-s képzést is motiváció miatt otthagytam, az egyiket még végzés előtt, a másiknál csak a vizsga hiányzik, de annyira nem érdekel az egész, hogy kedvem sincs felkészülni a vizsgára.


jelenleg én is abban a stádiumban vagyok, hogy oké, de akkor mit csinálhatnék?

nyilván ami a legnehezebb, hogyha van egy érettségid, akkor nem nagyon tudsz válogatni, tehát próbálkozni sem tudsz, hogy megismerj irányokat.

viszont ami az egyetlen hasznos dolog, amit a semmittevés helyett tehetsz, az az idegennyelvtudásod fejlesztése(már persze, ha az épp nem tudod eléggé :D)


én most ezt teszem, amellett, hogy keresgélek, de válogatok, nehéz fizikai munkát nem nagyon szeretnék, de más választás nem nagyon van, amihez nem kell szakma vagy valami szakirányú gyakorlat.

2015. nov. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csak amiatt ment el a kedved a tanulastol, mert csalodtal az elejen, akkor ne aggodj: az elso ev a legnehezebb. Ahogy tobb gyakorlati tantargyad lesz, egyre atlathatobba valik majd az egesz szakirany amit valasztottal.

En meg varnek a helyedben, par honap alatt nem derul ki igazan, hogy fog-e tetszeni ez a terulet vagy sem. De ha kesobb sem tetszik, akkor tenyleg erdemes valami mas iranyban gondolkodnod.


A munkatol pedig ne felj! En is ilyen voltam, az elso allasinterjun mar majdnem visszafordultam, amikor meg az epulet bejaratat se talaltam meg. :D De nem ugy kell elkepzelni, hogy kapsz egy kulcsot az irodahoz/raktarhoz/bolthoz es ott hagynak, hogy akkor holnaptol tied a palya, csinalj amit akarsz. Mindenkit betanitanak.

2015. nov. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kb velem is ez van.
2015. dec. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!