Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem annyi fizetést kaptam...

Nem annyi fizetést kaptam mint amennyit kellett volna. Teendő?

Figyelt kérdés

Másfél hónapig dolgoztam egy cégnél. Papíron minimálbért és napi 8 órát írtak, de megbeszéltük, hogy napi 10 órát fogok dolgozni bruttó 130 ezerért + 18.000 nettó pénzért amit az ebéd helyett választottam, tehát 110.000 forint körül kellett volna, hogy kapjak. Én megbíztam bennük, hogy papírra mást írtak, gondoltam fizetnek rendesen.

A jelenléti ívet napi 8 órára kellett írnom, de viszont van egy kamera (nem az ő tulajdonuk) ami bizonyítaná, hogy 10 órát kellett dolgoznom. Rádásul volt, hogy hétvégen túlóraztattak. A lényeg, hogy ma, 12-én kaptam fizetést, és minimálbért..... Tehát nem hogy az ígért töbletet nem kaptam meg, de a napi 2 óra túlórát sem, a hétvégi túlórát sem és az ebédpénzt sem ( a többieknek ételfutár szállított). Ilyenkor mi a teendőm? Mindenképp perre szeretném vinni, mert gusztustalan ahogy kihasználtak. Napi 10 órát dolgoztattak, amikor 8-at fizettek minimálbérrel. Ráadásul ezt kb 3-4 emberrel előttem is megtették. Kihez forduljak ilyenkor?



2015. nov. 12. 16:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A plusz pénzt nem utalják wazze pár nappal később szokták odaadni a zsebedbe
2015. nov. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Vidd perre. Mi lesz a tényállás? 8 óra a jelenléti íven, tehát nem túlóráztál. Szerződés szerint a minimálbér jár. Megkaptad? Igen.

Én megértelek, de ezzel a bíróságon semmire nem mész. Az, hogy ott egy kamera? Semmit nem jelent. Egyrészt nem bizonyítja a munkavégzést, csak hogy arra jártál, másrészt a felvételeket nem őrzik örökké.

Egyébként az első válaszolónak igaza van, a feketemunkáért járó pénzt nem fogják a hivatalos munkabérrel együtt küldeni. Szóval lehet érdemes várni. De ha tényleg nincs pénz, akkor hagyd ott a helyet, és legyen ez tanulópénz.

2015. nov. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Undorító, hogy egyetalán ilyen még létezik.
2015. nov. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

- minek mentél bele olyasmibe, aminél semmi nem véd téged a cégtől?


- miért nem a főnöknek teszed fel ezeket a kérdéseket. Már az első hónapban beperelnéd a céget, mert "valakihez fordulnod kell"? Bemész a főnökhöz, tisztázod vele, hogy mi merre mennyi, és ha nem jön össze, akkor próbaidőn vagy gondolom, szólsz, hogy akkor neked ennyi volt, olcsón megúsztad a tanuló pénzt.

2015. nov. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért én megnézném azt a pereskedést:


"Tisztelt Bíró Úr! Az úgy volt, hogy a Pistával megegyeztünk abban, hogy közösen fogunk adót csalni, emiatt kamu szerződést és jelenléti ívet írtunk, de Pista nemcsak az államot, hanem engem is átb____tt."

2015. nov. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A főnökömet nem érem el, nem válaszol. Amíg nem kaptam meg a kemény minimálbérem, addig elértem de azóta semmi híre. Nem akar adni se zsebbe sem sehogy. Ez a baj... De tőle ez nagyon gusztustalan. Én bíztam bennük, lehet ez volt a baj.. Egy egyszerű épületasztalos cégről van szó, tehát most komolyan 40.000 forintot nem képesek ki fizetni? Az álláshirdetés újra fent van, és havonta felrakják. Szörnyű, hogy mennyi emberrel játsszák ezt el.
2015. nov. 12. 17:52
 7/16 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy elküldtek. Gondolom ezért, hogy le tudjanak húzni :)
2015. nov. 12. 17:53
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha a fekete pénzt nem is tudod rajtuk behajtani (mivel bizonyítod, hogy ennyiben egyeztetek meg, mikor a szerződésen mást írtál alá), de a túlóra áráért harcba szállhatsz.


Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség az illetékes ilyen ügyben. Ott élhetsz panasszal, de én a helyedben csak az ingyen túlórát mesélném el nekik...

2015. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenképp fogok.
2015. nov. 12. 18:20
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudom lopás meg hasonlókra nem kéne uszítani, de ha nem fizet akkor hozz amit tudsz a cégtől. Egyszer a villanyszerelővel beszéltem, ő mondta, nem fizették ki, meg még ki is rugták. 3 kilométer vezetéket hozott a cég raktárából, meg apróságokat 100e értékben. valószínű megérte a cégnek.
2015. nov. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!