Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozott már valaki kisebb...

Dolgozott már valaki kisebb könyvelő cégnél?

Figyelt kérdés
Kaptam egy lehetőséget és érdekelne, hogy mennyire lehet sokat tanulni. Kb 40-50 ügyfelük van, aki dolgozott már ilyen helyen, kérem meséljen róla egy kicsit.

2015. nov. 12. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
előtte multinál dolgoztál v pályakezdő vagy? ha igen hol végeztél?
2015. nov. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még egy fél évem van a suliból, + szakmai gyak. PSZF-re járok
2015. nov. 13. 00:35
 3/7 A kérdező kommentje:
lemaradt : korábban egy ,,kisebb multinál,, , de inkább kft-nek nevezném voltam pénzügyi osztályon, de túl sokat nem tanultam itt sajnos
2015. nov. 13. 00:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem könyvelőirodában sokkal többet tanulhatsz, sokkal szélesebb körben.

Azért ott több cégforma, nem csak számvitel, de adózás, tb, munkaügyi ismeret is kell, muszáj naprakésznek lenni.Változatos.

A multis egy idő után rutinmeló, én nem tudnám csinálni.

2015. nov. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy kezdtem PSZF után, illetve még közben egy kis könyvelő irodában, aztán onnan egy másik, már nagyobbhoz mentem, most már saját irodában dolgozom. Sajnos ez elég hosszú folyamat, de akármerre is szeretnél elindulni, ha könyvelésben gondolkozol mindenképp szerencsés választás egy ilyen iroda. Ott a cégek teljes körű könyvelés történik, ami azért szerencsés mert látod az egész folyamatot akár egy cég indulásától, számlák rögzítésétől a komplett beszámoló összeállításáig. Tanulásnak, indulásnak, magának a szemléletmódnak a megtanulására tökéletes, aztán utána még mindig el tudod dönteni, hogy onnan egy multihoz mennél inkább - ahol azért jobban van előre lépési lehetőség, és esetleg specifikáltabb szakmai előrelépés.


Tanulni mindenképp a kisebb helyen lehet. Ha több ügyfél van, mindig naprakész problémák fognak felmerülni, de mellette a klasszikus könyvelési dolgokkal is találkozni fogsz, esetleg a könyvvizsgálóval való együttműködés során beleláthatsz az ő munkájába is de igaz ez a bérszámfejtésre is akár, vagy csak magára az adótanácsadásra. A könyvelés nem fekete - fehér, nem kizárólag a gép püföléséből áll, de sajnos a szamár létra akárhonnan nézed mindenhol ott lesz, ami megmászása viszont elengedhetetlen ahhoz hogy később rendszerben tudj gondolkodni. Aztán ha már megvan a rutin bármerre tudsz továbbmenni, nagyobb céghez, multihoz is akár.

2015. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 13. 11:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is kisebb cégnél jobban lehet tanulni. Egy nagy multinál a gyakornokok sokszor elvesznek és végigmegy úgy a szakmai gyakorlatuk, hogy abszolút semmit nem csináltak és ez senkit sem zavar. Egy kisebb cégnél hamar feltűnik, ha a Józsika láthatóan unatkozik, mert nincs dolga.
2015. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!