Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy könyvelőnek mennyire kell...

Egy könyvelőnek mennyire kell tudnia jól kommunikálni az emberekkel?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam azon, hogy könyvelő leszek (külföldön élek) csak én elég csendes, visszafogott vagyok, csak akkor beszélek, ha nagyon muszáj. A monoton munkát, táblázatokat, meg a matekot amúgy szeretem, csak az az egy bajom, hogy introvertált vagyok, nem szeretek emberekkel beszélni, inkább magamban végezném el a feladatomat. Ehhez a munkához mennyire hátrány ez?

2015. aug. 27. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megmaradsz az adatrögzító aktakukac szinten, akkor nem fontos, de máskülönben idővel hogy vezetnél le egy auditot, hogy kommunikálnál az adóhatósággal, hogy magyaráznád meg az ügyfélnek, hogy miként értelmezze az éves beszámolót ésatöbbi?
2015. aug. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
28%

Egy kontírozónak nem igazán kell tudnia, de nem ajánlom, hogy az legyél, mert a számvitelen belül ezt az ágat már többnyire nem is kelet-európába, hanem indiába outsource-olja mindenki, és pár 10-20 éven belül ez a fajta munka már teljesen gépesítve lesz, olyan okosak lesznek a könyvelőprogramok.


Ami nem lesz gépesítve, az a könyvvizsgálat, és ahhoz tudni kell bánni az ügyfelekkel.

2015. szept. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell tudj kötetlenül beszélned, ha szimplán könyvelő vagy.
2015. okt. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!