Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez hogy történhet meg? Miét...

Ez hogy történhet meg? Miét ilyen szemét a munkaügyi központ és a kormány?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem az Ifjúsági Garancia Alap programba, tanfolyamot tudtak nekem biztosítani. Biztosítottak arról, hogy megkapjuk a nettó 52,000Ft-ot.

Erre megkaptam 11-én három napi bért, és 5470Ft... Azaz 37000Ft körül egy hónapban nettóra. Hogy adhatnak ennyit?! Párom is megkapta annó a közmunkabért tanfolyamra, most miért nem?!


2015. nov. 14. 20:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
79%
Mert eleguk van az ingyenelokbol, akik nem jartak iskolaba es most kell oket a kozpenzbol tanfolyamon oktatni
2015. nov. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Igenis jártam iskolába. Ehhez a tanfolyamhoz amire mentem, érettségi az alapfeltétel! Szóval légyszíves ne nézz le. Érettségim és főiskolai végzettségem van, és ennek ellenére nem tudtam elhelyezkedni!
2015. nov. 14. 20:52
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
A szerződés mit ír? Azt megnézted már?
2015. nov. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Ez a baj! SENKINEK nem engedték megnézni a szerződést mert sietni kell, sietni kell, állítólag 56e. nettó volt beleírva... Kivettem a nő kezéből, de mire megnéztem volna, visszavette. De muszáj volt valamit tennem, mert a 0Ft még kevesebb mint ez persze...
2015. nov. 14. 20:58
 5/33 anonim ***** válasza:
24%
Elvegez egy piackeptelen diplomaoszto foiskolai szakot, majd kikeri maganak a lenezest. Bocs, de nem tudlak sajnalni, azt kapod, amit erdemelsz.
2015. nov. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
33%
Nem mehet mindenki programozónak, orvosnak vagy mérnöknek, azt se tudjuk mit végzett, nem kellene egyből le piacképtelenezni.
2015. nov. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy BRUTTÓ bér volt a szerződésbe írva, ugyanis NETTÓ bért nem lehet beleírni egy szerződésbe (már csak azért sem, mert az adókedvezményektől függ mindenkinek a nettója).


56e br nettója pedig pont 37e....

2015. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
39%
Tényleg nem mehet mindenki orvosnak, tök jogos. De ez nem mentség arra, hogy hát akkor elvégeznek valami büfékönyvtárt aztán megy a sírásrívás. Példa: újra kell rugóztatni meg kárpitoztatni az ágyamat, nagy sokára találtam is egy mestert aki megcsinálja, nem kevés pénzért, de így is két hónap nála a várakozási idő. Jó reggelt! Nincsenek jó(!) szakmunkásaink! Ha valaki nem elég okos egy valamit is érő egyetemhez, tanuljon szakmát. Persze ott is vannak tinglitangli dolgok, de rengetegrengeteg hiányszakma van. Csak nem szeretnek dolgozni az emberek... Hát sírni tényleg könnyebb.
2015. nov. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
55%

"nem kellene egyből le piacképtelenezni"


Hat ha nem lenne piackeptelen a vegzettsege (egy "informatikus" papir egy nevenincs intezettol ugyszinten piackeptelen), akkor nem szivna a munkaugyi kozponttal, nem?

2015. nov. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésbe mindig BRUTTÓ bért írnak, mivel egyénileg változó lehet az adó mértéke, lásd családi adókedvezmény. Ha 3 napra kaptál 5470-et, az 7-tel beszorozva (1 hó) pont 37000 körül van.
2015. nov. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!