Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinál egy vezérigazgató?

Mit csinál egy vezérigazgató?

Figyelt kérdés
Szokták mondani, hogy egy vezérigazgató rengeteget dolgozik, egy nap minimum 15 órán keresztül hajt, óriási felelősséggel bír. Ez jogilag valóban így van, nagyon nagy felelősség terhel egy vezérigazgatót, de miből állhat a munkaideje? Mit csinál, amikor dolgozik? A papírmunkát az asszisztensek, a beosztott vezetők, a beosztott vezetők beosztottjai elvégzik. A szakmai munkát szintén alsóbb szinteken intézik. Jogi eljárások során jogtanácsosok, ügyvédek ellátják a cég képviseletét. A szabályzatokat az erre felvett emberek készítik, és az erre beosztott emberek ellenőrzik, és hagyják jóvá. A jogi ügyekben az aláírást szintén a jogi képviselők végzik. Milyen munka marad egy vezérigazgatóra? Konkrétan mit csinál? Hogy kell elképzelni azt, amikor egy komoly multinacionális cég vezérigazgatója dolgozik az irodájában?

2015. nov. 15. 17:55
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
"Beszámol az ő főnökeinek a havi negyedéves és éves munkáról." Főnökök = tulajdonosok, jól gondolom?
2015. nov. 18. 22:37
 12/14 A kérdező kommentje:
"Pl. az én főnököm minden nap elolvassa az újságot, iszik egy kávét és internetezik. Néha érdeklődik a dolgok iránt, és kap havi 1 milliót." - Tényleg nem a KKV szektorra voltam kíváncsi :D Egyébként elég unalmas lehet a főnöködnek :(
2015. nov. 18. 22:38
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen a tulajdonosok felé, hanem pl. regionális igazgatók, operation managerek felé, akik épp mondjuk épp a közép-kelet európai hálózatot felügyelik.


Anno multinál, a vezérigazgató még a wc-n is franciául beszélgetett telefonon a francia cég regionális managerével ( nem a tulajjal ).


Régi iwiw-én a bemutatkozó is valami olyasmi volt, hogy egész nap a főnökeimet nyugtatgatom, hogy minden rendben van... :-)

2019. márc. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Értem. CSAK a tulajdonosoknak csak abban az esetben kell beszámolni, amikor az egész konszernek vagy a CEO-ja. Egyébként most megint elkezdett érdekelni ez a vonal :D Főleg, hogy most egy kisebb zrt. vezetőségének a közelében dolgozom. Egyre inkább kezdenek érdekelni a számok világa, holott ez nem jellemző a jogászokra..:)
2019. márc. 8. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!