Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az a tudás/képesség, amit...

Mi az a tudás/képesség, amit még érdemes lenne valamilyen szinte elsajátítanom, hogy kelendőbb legyek a piacon?

Figyelt kérdés
Villamosmérnökként végeztem híradástechnika szakon, azon belül pedig az Infokommunikációs hálózatok volt a fő tárgyam, emellett valami fogalmam van a GSM, UMTS működéséről, C és Assembly nyelvet tanultam, de egyikből sem vagyok jó, a szakdolgozatomat az IPTV-ről írtam, forrasztásban, kábelezésben gyakorlott vagyok, ezen kívül informatikai technikusival is rendelkezem. Leginkább az IT vonz, az üzemeltetés és a biztonság része. Mit kellene tanulnom/olvasnom, hogy könnyebben el tudjak helyezkedni a szakmámban? (Gondolok itt bármire..SQL, Linux, scriptírás, webszerverek..) Gyakorlattal nemigazán rendelkezem.
2015. nov. 19. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Linux es halozatok, lasd CCNA es CompTIA Linux+ minositesek tananyagai.
2015. nov. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Cisco CCENT esetén a 2 szemesztert annó elvégeztem, csak a vizsga nincs meg belőle, de az egész nem egy nagy kihívás. A Linux+nak utána nézek, köszi!
2015. nov. 19. 18:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Van mar munkad?
2015. nov. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs.
2015. nov. 19. 19:03
 5/10 anonim ***** válasza:

De keresel? Hol? Vagy milyen ajanlatokat kaptal eddig? Mert Budapesten szerintem találsz normalis munkat IT/Telecom vonalon(Nokia, Ericsson, Huawei, T-mobile, Telenor, Vodafone). Aztan ha bekerulsz egy normalis ceghez akkor az kuld mindenfele szukseges treningekre de mellette fizut is kapsz.

Szoval a munkakeres legyen szerintem most mar a cel, ne fizu nelkul akarj ki tudja mennyire hasznos dolgokat tanulni.

2015. nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
angol és német nyelv tárgyalóképesen
2015. nov. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Cisco CCENT esetén a 2 szemesztert annó elvégeztem, csak a vizsga nincs meg belőle, de az egész nem egy nagy kihívás"


Komolyan mondom, orálisan kielégítem saját magamat...

CCENT az lópikula, sz*rt sem ér. Jó, hogy nem ECDL-re mész...


Tessék:

[link]


Mondjuk egy CCNP Rouing & Switching-en, vagy CCNP Security-n már vért h*gyozik az ember, de ezzel már komolyabb melókat is meg lehet szerezni.


CCENT... koma, feldobtad az estémet.

2015. nov. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hol: professions. Folyamatosan nézem a munkákat, csak most eldöntöttem, hogy addig, amíg nem találok egy megfelelő helyet, nem a fejemet szeretném támasztani, hanem valami újat tanulni, ami szakmailag előrébb visz :) Angolból van egy felsőfokúm, csak már hosszú évek óta nem használom, emiatt el is estem ma egy állástól.. Böszme úrnak: Én meg rajtad mosolyogtam jót :) mintha írtam volna, hogy az Entry nem nagy kihívás, de mondjuk az Ecdl vizsgához hasonlítani jó nagy majomság :) Persze értem, mit vélsz párhuzamnak, de ez azért erős túlzás. Amúgy ha szakmabeli vagy, akkor meg nyilván tudod, hogy manapság már a Cisco, úgy ahogy van, nem egy nagy szám. ITIL, CISM, CISA, akkor már.
2015. nov. 20. 10:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Mennyi a berigenyed? Lehet az tul sok, vagy tul keves.

Ha igy szabadidodben, ingyen, tanulsz valamit aminek talan haszna is lehet az jo dolog, csinald. Elsosorban viszont munkat keress, mert ilyen vegzettseggel es felsofoku angollal konnyen kell talalj jo munkat. Ha csak nem valami eldugott faluban keresgelsz.

Ja es szerintem is elsosorban angolt ismeteld az mert az szinte minden cegnel belepo feltetel. A szakmai tudas kevesbe fontos.

2015. nov. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nettó 170-220. Budapesten élek és igen, vannak lehetőségeim, csak elkopott az angolom (bár már most tettem érte, heti 2x2 órában egyik szintén friss diplomás évfolyamtársammal lebeszéltem, hogy gyakoroljuk a nyelvet). Köszi a jó tanácsot, így fogok tenni. Remélem az angol felfrissítésével az önbizalom is megérkezik.
2015. nov. 20. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!