Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 150 ezer forintos...

Nettó 150 ezer forintos fizetés mire elég Budapesten? Milyennek számít?

Figyelt kérdés
2015. nov. 22. 23:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hol laknod, akkor megélni. Ha albérletet kell belőle fizetni, az már izgalmasabb.
2015. nov. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Egy főnek saját lakásban elég lehet kényelmesen megélhetésre, ha tud ésszel költeni, beosztani.
2015. nov. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Saját lakással ok. Albérletben inkább 200 amivel már tudsz élni.
2015. nov. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
56%

Nyilván attól függ, hogyan szeretnél élni belőle.

Akár albérletben is megoldható. Mondjuk egy 50 ezres albérlet + 30 ezres rezsi + 10 ezres bérlet, és még marad 60 ezer forintod kajára. Ami elég kevés, de ha nem akarsz nagy lábon élni, akkor kijössz belőle.

Ha nem egyedül akarsz lakni belőle, hanem valakivel ketten, akkor mondjuk 70 ezres albérlet + 40 ezres rezsiből kijön a lakhatás. És ha a lakótársad is ennyit keres, akkor már fejenként (a bérlet megvásárlása után) még marad 85 ezer forint, ami viszont már elég egy normális élethez.

2015. nov. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%

"Mondjuk egy 50 ezres albérlet"


Budapestről van szó.

2015. nov. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
50 ezres albérlet? Hol? A peremvidéken pesten kívül? Pesten ezért nem kapsz normálisat. Nálunk (13.ker.) 150e forintért kapsz albérletet + rezsi + közösköltség. Kajára nem elég 60e/fő gondolj bele az napi 2e forint és ez csak a kaja, nincs benne a mosó, tisztálkodószer, ruházat. Persze ideig óráig lehet a létminimumon élni, de nem hosszútávon. Általános tendencia, hogy egy idő után már nem elég a fizetés, ha pestre kerülsz megváltozik az életstílusod étterem, szórakozás, luxus. Idővel észre sem veszed, hogy megváltozol, de ez lesz.
2015. nov. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
Csatlakoznék az előttem szólóhoz. 60 ezer forint NEM elegendő ÉTEL+ TISZTÁLKODÁS+ váratlanköltségek fedezésére, és még nem csináltál semmit csak bebuszoztál (metróztál) a munkahelyedre. Nulla élet, nulla kikapcsolódás.
2015. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
46%

Én nem élek Pesten, de minden nap itt járok (már 10+ éve), és nem érzem azt, hogy az életstílusom megváltozott, és kényszeresen többet költenék. (Bár igaz, nem is volt mihez képest megváltoznia, tekintve, hogy 14 éves korom óta járok ide.)


Barátnőmmel élek vidéken, és mivel ő még diák, jóval kevesebbet tud dolgozni, és kb. 60-70 ezerből kell kihoznunk a kaját + egyéb mindennapos dolgokat (vegyszerek + tisztálkodás) havi szinten. De nem nyomorgunk, nem mindig csak a legszükségesebb dolgokat vesszük, és még csak nem is mindenből a legolcsóbbat. De nem is "urizálunk", étterembe meg szórakozni ritkán járunk, de az már nem számít nekem mindennapos kiadásnak. Úgy, ahogy a ruházkodás és egyéb tartós fogyasztási cikkek sem, azokra inkább félreteszünk havi szinten, amennyit épp tudunk.


Na most, amit én írtam, az 2 ember, ebből fakadóan ha egy emberre marad a 60-70 ezer, az annyival is jobb, marad a tartós cikkekre is. Nyilván nem ez az arany élet, de nem is ahhoz kell hasonlítani, hogy valaki minden nap étterembe jár, meg minden héten kocsmába + szórakozóhelyekre. Ismerni kell az embernek a saját határait.


Az albérletárakkal tényleg nem vagyok teljes körűen tisztában, de úgy gondoltam, hogy egy egy embernek elég lyukat azért ki lehet venni 50-ből. Ha nem, akkor bocsánat. Nyilván, ha 50-nél több az albérlet, akkor már más a felállás.


Szóval nyilván el kell dönteni, hogy akar-e az ember jó drága albérletbe költözni Pestre, mert az tényleg le tudja húzni a dolgokat. De az, hogy itt több lehetőség van elkölteni a pénzt, még nem jelenti azt, hogy muszáj. Ebből a szempontból nem tartom drágábban a budapesti létet. Viszont sok előnye is van itt lakni, én is fontolgattam, csak hát ugye a pénz.

2015. nov. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

"úgy gondoltam, hogy egy egy embernek elég lyukat azért ki lehet venni 50-ből"


Sajnos nem lehet.

2015. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
74%

Budapest 2 fő nettó össz. jövedelem 280E

Albérlet: 100E

Rezsi: 30E

Bérlet: 20E/2

Kaja és egyéb: 30E

Havi megtakarítás: nettó 100E

2015. nov. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!