Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri Budapestre költözni? Lent

Megéri Budapestre költözni? Lent

Figyelt kérdés

Elsősorban előrehaladás miatt kérdezem. 27 éves leszek hamarosan, 4 éve diplomáztam ( közgazdászként). Érettségi után egy évet kint voltam Asztriába, majd diploma után visszamentem 2 évre. Az elmúlt másfél évben itthon, egy kis vidéki városban dolgozom, beszerző címszó alatt, de igazából titkárnő vagyok, egy kis magyar vllalkozásnál. Nem igazán jutok előre, megélek, de jövőt nem látok ebben. De azt se szeretném,hogy szobalányként v pincérnőként öregedjek meg kint. Van némi anyagi tartalékom,pár százezer forint, belevágjak Budapestbe? Vagy inkább vidéki nagyobb városokban, megyeszékhelyekben gondolkozzak?

Vas megyei vagyok. Angol erős középfok,( nyelvvizsgval)+konyhanyelvi német.

Nem csak a munka, fizetés érdekel, hanem maga a vélemények Bpről is.



2015. nov. 23. 17:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Angol erős középfok általában nem elég, ha nyelvtudást kérnek, tárgyalóképes nyelvtudást akarnak.


Én egyébként nagyon szeretek Budapesten élni, de csak akkor költözz, ha már biztosan van állásod és tisztában vagy a költségekkel. (Itt mondanak egyesek olyanokat, hogy 50e Ft-ért lehet albérletet találni, ne higgy nekik).

2015. nov. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Szerintem megvan az tárgyalóképes ( itt is napi szinten használom), de csak középfokom van belőle, azért írtam azt :)

és van szakmai (üzleti) nyelvvizsgám is.

2015. nov. 23. 17:54
 3/29 A kérdező kommentje:
Én úgy számoltam albérlet+rezsi kb százas plusz BKV, szóval jó esetben 110ből kijövök ezekre...akkor plusz kaja, egyéb költségek, és némi pénzt félrerakni havonta...jó lenne nettó legalább 250-et keresni... Álom, álom? :)
2015. nov. 23. 17:55
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs releváns szakmai tapasztalatod, akkor szerintem nem valószínű, hogy nettó 250-es kezdőfizetést adnának.
2015. nov. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenhol kell targyalokepes angol. Szerintem talalsz allast igy is. A 250 kicsit sok de 150-200 kozott talalsz aztan lepsz tovabb idovel.
2015. nov. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%

Elsőnek igaza van: addig nem érdemes feljönnöd, amíg nincs valami munkalehetőség kilátásban. DE! igen, én is mondok albérletet: beírtam a keresőbe, hogy Jófogás, albérlet, Budapest és a szűkítésben 0-50.000 ft-ig és már az első oldalon több, mint 10 ajánlatot kiadott. Nyilván nem a belvárosban, hanem Erzsébeten, Csepelen, de belefutottam egy XIV. ker-i Dózsa györgy útba is, ami azért elég tűrhető helyen van...

Viszont ezekre még rájön a rezsi + 2-3 havi kaució...

2015. nov. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
György
2015. nov. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
akkor költözni kéne ha akarok kezdeni magammal valamit, igaz?
2015. nov. 23. 20:24
 9/29 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem megéri, vidéken a fizetések is jóval alacsonyabbak. Közgazdász diplomával nem nevezném álomnak a nettó 250-et, de legálabbis 200-at nyugodtan kérhetsz. Mivel írtad, hogy papíron beszerző pozícióban vagy másfél éve, szerintem ehhez hasonló állásokat pályázz meg, és úgy tűnik majd, hogy van is tapasztalatod. Persze az állásinterjún ne mondd el, hogy valójában titkárnői feladatokat végeztél :)
2015. nov. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Albi + rezsi + bérlet 100-ból? Jaj de aranyos. Annyiért lesz alsó hangon 2-3 szobatársad. 100+rezsiért talán egy némelyest korrekt miniatűr garzon is van, amin nem kell osztozkodni másokkal. De alapbetően rettentően el vannak az albi árak szállva.

Kaja 40 körül, ha főzöl magadra, úgy kevesebb és akkor még ne mvettél egy tusfürdőt, új ruhát, kávét magadnak. Fix nettó 200 alatt én a helyedben nem indulnék neki.

2015. nov. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!