Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják, hogy nincs...

Miért mondják, hogy nincs munka? Vagy csak a diplomásoknak nincs?

Figyelt kérdés

Sziasztok,fiatal egyetemi hallgató vagyok és az érdekelne, hogy miért mondja mindenki azt hogy nincs munka? Én suli mellé mindig tudtam találni valami melót. Az igaz hogy nem kerestem vele sokat de nem is dolgoztam sokat + végzettségem sincs. Lehet hogy csak a diplomásoknak nincs elég munka vagy csak rossz helyen kopogtatnak azok akik erre fogják életük sikertelenségét?


Valaki aki ezt igazán érti,elfogultságok nélkül, magyarázza már el nekem,hogy akkor ez hogy is van.



2015. nov. 23. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj, hogy erre leginkább provokatív választ lenne adni, mert másnak nem számít mi az igazság, és kezdőzik az anyázás.

Leírom az én véleményemet, tapasztalatomat:

Röviden, ha értelmes szakmád van és kicsit talpraesett vagy, van józan paraszti eszed, akkor simán találsz normális melót. Nekem egy technikusim van, szakmámban dolgozok, cafetériával, prémiummal kb nettó 250-re jövök ki. Suli után tartottam egy kis "utolsó nyári szünetet",majd 2 hét alatt 3 helyre hívtak be interjúra. 2 helyre megfeleltem (3.-hoz kellett volna B-s jogsi). Közben hívtak az egykori gyakorlati helyemről, hogy nem akarnék-e ott dolgozni (ekkor meg nem jeleztek vissza a másik 2 helyről). El is vállaltam a melót. Azóta is hívtak egy helyre, de nem akartam váltani.

Másik példa:

Ismerősömet b*sztatta a főnöke minden szarral (egyébként gépkezelő volt), ezt megunta. 1 hét alatt felvették másik helyre csoportvezetőnek (vagy valami ilyesmi), ahol céges kocsit, telót, lakást kap +300 ezret nettóban. Neki is csak egy szakmája van, még érettségije sincs.

Egyikünk se protekciós, s*ggnyaló vagy hasonló, sőt inkább az ellenkezője.

Lenne még egy pár példám, de nem írok regényt.


Sok ember sajnos azt hiszi, hogy egy bölcsész valamivel majd milliókat keres, mert diplomája van. Na ez nem így van. Másik dolog, hogy mindenki elvárja, hogy kb a szomszédban legyen a melóhelye. Az emberek nagy többsége másik megyében már nem is néz állást, de gyakran másik városban sem. Nekem is elmegy 3 óra az utazással naponta, de legalább jól fizet és a szakmámba melózok. 3. dolog, hogy valakinek piacképes szakmája/diplomája van, de egyszerűen nem jó benne. Valahogy elvégezte a sulit, de semmi több. 4. Az emberek nem tudják eladni magukat. Nem tudnak egy jó önéletrajzot írni, interjún össze-vissza kamuznak, amit persze egyből észrevesznek, nincs akaraterejük, mindenbe beleegyeznek, nem mernek nemet mondani.


Na, kicsit hosszú lett. Nyugodtan bele lehet kötni abba, amit írtam, de legyen mellette érvelés is.

A vita az egyik legjobb dolog, a veszekedés maradjon a hülyékre.

2015. nov. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
az ismerősödnek akiről írtál milyen szakmája van, illetve milyen gépet kezel amit ilyen korrektül honorálnak?
2015. nov. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
ja, amúgy engem érdekelne a többi példa is, ha megosztanád szívesen elolvasnám!
2015. nov. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerősöm CNC-s volt. Kb 5 évet dolgozott egy híres cégnél.


Szintén ismerősöm jelentkezett szervizesnek a Gyöngyösön épülő gyárba. Eddig egy másik híres cégnél volt szervizes kb 8 évig. Ahova jelentkezett, a második interjú után felajánlották neki a csoportvezetői állást (lehet nem ez a pontos megnevezése, de lényegében az. Szerviz/technikai rész vezetője).


Egy másik barátom pedig szabadúszóként foglalkozott programozással (Androidra, Windowsra írogatott, emellett 3D-vel is foglalkozott). Beadta a jelentkezését egy német szoftverfejlesztő cég Bp.-i "részlegére", majd pár nap alatt fel is vették. Végzettsége nincs hozzá, de a referenciái alapján bejött a cégnek.

2015. nov. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nagyon sok esetben pont nem olyan munka van, mint amilyen végzettség, vagy épp pont nem ott van olyan végzettségűnek munka, mint amilyen az adott ember végzettsége.
2015. nov. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

- rengeteg munka van, de általában nem találkozik a munkáltatói igény a munkavállalói kínálattal. Hiába kínál valaki tömegével tapasztalt gépészmérnököknek állást, ha a munkakeresők nagy része olyan diplomával/végzettséggel rendelkezik, amivel leginkább adminisztratív munkakörben tud elhelyezkedni.


- persze, diákként könnyű diákmunkát találni, de mikor pár év múlva már nem koleszban/mama hotelben élsz, és rájössz, hogy a diákmelós fizetések még az éhenhaláshoz is kevésnek bizonyulnak, akkor már nehezebb lesz olyan munkát találni, amiből meg is élsz, esetleg családban tudsz gondolkozni.


Most még élvezed, hogy bármi vackot elvállalsz, és megvan az esti sörözésre a $, később meg azt fogod látni, hogy ezekre a munkákra csóró, és olcsó diákokat foglalkoztatnak, te meg nem kellesz.

2015. nov. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
Aki akar dolgozni és komolyan veszi amit elvállalt, az mindig is talál munkát, éppen lehet, hogy nem a neki legmegfelelőbbet és utazni kell érte, de talál. /Az átkosban, doktori végzettséggel, vagonokat pakoltak emberkék, mert úgy hozta a sorsuk./ Aki azt mondja semmilyen munka nincs, az úgy érti, hogy olyan munka nincs, amit Ő szívesen elvállalna ( 90 % -ban igaz ez és a kivétel csak erősíti a szabályt)
2015. nov. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

biológus vagyok doktori fokozattal és gyakorlattal, na hol találok munkát?

Bárhová költöznék, az össze "bio"-val foglalkozó cégét (gyógyszeripartól a trágyagyártásig) már megkerestem és semmi. Sajnos voltam olyan hülye hogy ezt tanultam ma már mérnöknek vagy IT-re mennék, nekik biztos van munka de a diplomások kb 60-70 %-nak nincs és nem a büfészakokra gondolok.

2015. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Attól is függ, hogy milyen szakon vagy, mennyire telített ott a piac. Másrészt meg sokan azért nem találnak munkát, mert nincs semmiféle munkatapasztalatuk. Az, hogy te már suli mellett is dolgozol nagyon sokat fog dobni később. Mindegy hogy kapcsolódik-e a szakodhoz a munka vagy nem. Mert ha pl. marketing szakos vagy és hostess-kedsz mellette, akkor el tudod mondani egy későbbi interjún, hogy az értékesítésben szereztél tapasztalatot. Ha meg pl. egy multicéghez jelentkezel, és van étteremből felszolgálói tapasztalatod, akkor elmondhatod, hogy számodra nem okoz gondot a csapatmunka. És így tovább. Bármilyen munkát is végzel suli mellett, az jól fog jönni. Nem leszel teljesen pályakezdő, aki még most néz fel először a jegyzeteiből és mindent a szájába kell rágni.
2015. nov. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A diákoknak jobban van meló, mert olcsóbb a munkaadónak, hiszen nem kell annyi adót fizetni utánuk. Az előző munkahelyemen is azt csinálták, hogy szinte csak diákokkal dolgoztattak, aztán amikor valamelyik diák elvégezte közben az egyetemet és sima munkásként akart volna tovább dolgozni, elküldték, és felvettek helyére egy másik diákot.
2015. nov. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!