Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkán voltam és első nap...

Diákmunkán voltam és első nap kirúgtak. Szerintetek jogosan?

Figyelt kérdés

Bocsi, hosszú lesz.


A történet előzménye annyi, hogy tavaly már dolgoztam egy nyomdában fél évig, és ott nem volt semmi probléma. Úgy vettek fel, hogy diákszövetkezet, utána tesztírás, ha elértem a pontszámot interjú, ha az oké volt balesetvédelmi oktatás, és üzemorvos, csak ezután mehettem dolgozni, de oda megfeleltem. Ez egy nagy amerikai cég, nagyon korrektek és kedvesek voltak mindig. Ha hibáztam vagy valami gond volt nem küldtek el egyből, csak szóltak hogy máskor figyeljek oda vagy tegyem oda magam jobban. Volt munkavédelmi kesztyű és cipő, plusz ilyen beléptetőkártyás rendszer volt, és olyan kártyát minden műszak elején adtak a diákoknak.


Most ehhez a nyomdához akartam visszamenni, de sajna lecsúsztam a jelentkezésről így bementem egy másik diákszövetkezethez ahol elküldtek egy másik nyomdába. Mondtam,hogy egyszer elmegyek de többször nem mert messze van. Üzemorvoshoz sem küldtek meg semmi, hanem egyből mennem kellett dolgozni. Ez egy kisebb nyomda, kb. 100 emberrel, úgy írták le nekem hogy "kicsi, családias hangulatú", és csak lány diákmunkások kellenek nekik. Szóval reggel 6-ra bementem, először is itt is beléptetőkártyás rendszer volt, az öltöző, a gyártási terület és az étkezőnél is. De a diákoknak nem adtak ilyen kártyát, csak a rendesen ott dolgozóknak volt, szóval rendszeresen bent rekedtünk két ajtó között, amíg nem jött valaki aki ki/beenged. Bementünk a gyártási területre, ott a másik 4 lányt leültették és kis zacsikba pakolták a papírokat, engem meg egy másik lányt elküldtek kartonokat kitörni. Én ennek nagyon örültem,mert az előző nyomdába nagyon sokat csináltam ilyet így nem is kellett kérdezősködnöm se, hogy hogy kell. Az egyik raklapnál szóltak hogy ezt kesztyűben kell csinálni, de kesztyű nem volt egyáltalán, csak egy dobozban kiszakadt koszos izzadságszagú valamik. Szóval a kezemet össze-vissza vágta a karton.. Plusz munkát is csináltunk közben amit másnak kellett volna. A diákfelügyelő csaj néha odajött megnézni minket de egyszer sem szólt hogy nem így kéne vagy valami baj van. 14.35-kor odamentünk hozzá,hogy egészig vagy fél3ig kell maradni (véletlenül a csaj aki velem volt letegezte, erre nagyon köcsög lett) azt mondta egészig, most lett volna egy 5 perces szünetünk de arról lekéstünk. Mondtuk hogy jó, erre visszamentünk dolgozni de én már majdnem szomjanhaltam. Utána odajött megkérdezni hogy mi bajunk van én meg modntam hogy semmi. Utána 3kor kimentünk, vártunk kb. 20 percet hogy be tudjunk menni az öltözőbe meg ki, utána vissza a diákfelügyelő csajhoz aláíratni a jelenlétit, mire kérdezte hogy mit csináltunk eddig, mi meg mondtuk hogy vártunk. Erre közölte, hogy ő ezt nem érti, de mi ide ne jöjjünk többet, nagyon gyenge volt a teljesítményünk mert nem nekünk való ez a munka. Mondom jól van, én is így gondoltam hogy ide nem jövök.

Na szóval, nem értem, hogyha gyenge volt neki a teljesítményem, úgy hogy már máshol csináltam ugyanezt a munkát, sőt ott még jobban kellett pörögni, akkor mit mond egy olyanra aki abszolút tapasztalatlan?

És egyébként ha tűz üt ki mondjuk az öltözőben és csak diákok vannak bent akkor hogy fogunk kimenni chipes kártya nélkül?


Szerintetek lehet tenni valamit, mert ezt nagyon igazságtalannak érzem..., lehet nem is hívnak be többet sehova, pedig szerintem csak unszimpatikus(antipatikus) voltunk annak a csajnak. Vagy inkább hagyjam rá?


2015. nov. 24. 08:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%

Ez túl hosszú, nem olvasom el, bocsi.


Az eredeti kérdésed: próbaidő alatt kirúghatnak bármikor, azonnali hatállyal. Még csak jogosnak sem kell lennie.


A mondanivalódat pedig, ha konkrétan arra akarsz választ, akkor fogalmazd meg összeszedettebben és lényegre törően. Odáig jutottam, ahol azt magyarázod, hogy miért nem ugyanoda mentél, ahol tavaly. Az kit érdekel, hogy jön ide???


Azt írd le, ami a kérdésed, ne pedig az életed történetét.

2015. nov. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomó munkavédelmi, foglalkoztatás-egészségügyi szabályt megszegtek, kétségeim vannak, hogy egyáltalán bejelentenek-e. Kerüld el ezt a diákszövetkezetet ha megteheted.
2015. nov. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#1: azt összehasonlítási alapnak írtam te agyalágyult :D


#2: én is így gondolom, de van valami előírás valahol,hogy miket kéne biztositaniuk? Köszi a válaszod!

2015. nov. 24. 09:36
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

'Diákmunkán voltam és első nap kirúgtak.'

'Mondtam,hogy egyszer elmegyek de többször nem mert messze van.'


Most akkor mi a gond?? Egyébként sem akartál menni többet :)

A szabálytalanságokat meg jelezd a diákszövetkezetnek.

És mondhatod, hogy nem kirúgtak, hanem te ne akarsz többet odamenni :)

2015. nov. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%

Nem én vagyok az agyalágyult, ezt a sztorit ugyanis kb. három mondatban is le lehetett volna írni. Nem tehetek róla, hogy fogalmazási problémáid vannak, és képtelen vagy összeszedetten és lényegre törően leírni valamit.

Ha a gondolataid is így cikáznak össze-vissza, akkor nem csodálom, hogy még egy sima gyári munkára sem vagy alkalmas.

2015. nov. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem az a problémám, hogy oda nem mehetek többet, csak hogy valószínűleg máshova sem fognak hívni, pedig van egy másik hely ami nekem közel van és oda szerettem volna menni.


#4: igazad van.:)

2015. nov. 24. 09:43
 7/21 A kérdező kommentje:
Egyébként pont ezt írtam le, hogy más gyárban érdekes módon alkalmasnak nyilvánítottak, pedig ott elég sok mindenen kellett átmenni mielőtt munkába állhattam. De hát nyilván el sem olvastad, most meg a sztorit és engem sem nem ismerve degradálsz le azzal, hogy nem vagyok rá alkalmas. Hát legyen úgy, ha ettől te jobban érzed magad.:)
2015. nov. 24. 09:48
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Tőlük tudsz kérdezni és ha akarod, náluk tudod jelezni a problémákat:

[link]

2015. nov. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"És egyébként ha tűz üt ki mondjuk az öltözőben és csak diákok vannak bent akkor hogy fogunk kimenni chipes kártya nélkül? "

Tűzriadó esetén a forgókapuk leesnek és szabadon járhatóvá válik az út. :)

2015. nov. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
22%

1. Kesztyűt és sniccert (pár száz Ft-os tétel) minden ilyesmi munkahelyre vigyél (egy acélbetétes bakancs sem árt), sokszor szükség van rá és nem mindig adnak.


2. Ha valami nem világos, inkább kérdezz. Jobb többször megkérdezni valamit, mint hülyeséget csinálni.

2015. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!