Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyárakban, üzemekben dolgozók:...

Gyárakban, üzemekben dolgozók: több műszakos munkarendben valóban fél órával hamarabb át kell venni a műszakot?

Figyelt kérdés

Vannak ebből vitáink itthon, mert a férjem állítja, hogy fél órával hamarabb bent kell lenni a gyárban.

Én ezt nem igazán tudom elfogadni. Egy korrekt helyről van szó, ami kifizet mindent, túlórát, bért időben, ha jó az eredmény, prémium is van. Szóval nincs sunnyogás.

Úgy gondolom, hogy ha kötelező lenne, azaz elvárás lenne, akkor a munkaidő nem 14.00-kor meg 22.00-kor kezdődne, hanem hivatalosan is 13.30-kor, meg 21.30-kor.

Nagy gépek gépvezetőiről van szó, nem értem, mi kerül azon 30 percbe, hogy átvegye valaki a műszakot.

5-10 perc alatt is meg lehet beszélni, hogy mi történt abban a fél napban az adott gépen.

A baj az, hogy fél óra az útja a munkahelyéig, de így több, mint egy órával hamarabb elmegy, és ezen mindig vitázunk.

Szóval azoktól kérdezem, akik ilyen helyen dolgoznak: tényleg reális lehet egy fél órával hamarabb bemenni egy ilyen helyre?


2015. nov. 25. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha olyan hely, szerintem belefér.
2015. nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
a 1/2 órában benne van pl az átőltözés. Ne aggódj, sokan órákat töltenek utazással.
2015. nov. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Teljesen reális. Viszont ez nem úgy működik, hogy ingyenmunkában, vagyis csak elvárjuk, hogy puszira mindenki 30 perccel előbb érjen be, hanem akkor a műszak - ahogy írod is - fél órával hamarabb kezdődik, és minden rendesen ki van fizetve. Tehát itt valami sunnyogás van. Vagy a munkahely, vagy a férjed részéről.
2015. nov. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Ja és igen, viszont az átöltözés - ahogy #2 rámutat - nem a munkaidő része, vagyis azért arra szánni kell időt, ha nem is fél órát, de azért nem is "éppen hogy" kell beérni. Szóval nem mondanám kifejezett sunnyogásnak, csak korlátozott információáramlásnak.
2015. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én egy elektronikai gyárban dolgozok mérnökként. Nálunk 5 perc van a műszakváltásra. Ez azt jelenti, hogy a délutános műszak 13:55-kor kezdődik, a délelőttös 14:00-kor ér véget. Öt perc van az infók átadására, de a sorvezetők írnak műszakjelentést is e-mail-ben. A gyártócsarnokokba viszont csak úgy jutnak be a dolgozók, ha ellenőrzik az elektronikai gyárakban használt védőfelszerelésüket. Ezt már háromnegyed kettő körül elkezdik, hogy mindenki bejusson időben. Az épületbe történő bejutás sem egyszerű, ugyanis egy automata rendszer véletlenszerűen alkoholszondára küldi a dolgozókat a biztonsági osztályhoz. Ez sem két perc. Továbbá gondolom át is kell öltöznie, az élelmiszerét is el kell helyeznie, ez is mind időigényes. Nálunk is már fél kettő körül elkezdenek szállingózni az első dolgozók.Itt viszont meg kell jegyeznem, hogy nekünk nincs olyan gépünk, ami állandó felügyeletet igényelne. Sok gép automatikus, illetve csak akkor működik, ha van ott dolgozó. Ez nem jelenti azt, hogy a férjed munkahelyén ne lehetne ilyen. Vannak olyan gépsorok, amiket olcsóbb folyamatosan üzembe tartani, mint 5-10 percre leállítani. Szerintem higgy neki, kár ezért veszekedni.
2015. nov. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, megnyugtató volt.

ezek a gépek nem állnak le szinte soha. max ünnepnapon.

de műszakváltáskor biztosan nem.

elég korrekt cég, mint írtam, bár ha belegondolok, amikor nincs elég személyzet, akkor egy gépvezető van 2-3 gépre, ami 2-3 ember munkája lenne, szóval ebben a tekintetben mégsem korrekt.

2015. nov. 25. 20:35
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha a munkaidő 14:00-kor kezdődik akkor 14:00-kor kell a munkaterületen jelentkezni munkára. Pont.


Nálunk 30 perc van műszakváltásra, viszont ennyi átfedés is van a műszakok között! Tehát a délutános műszak 14:00-kor kezdődik, de a reggeles műszak 14:30-kor ér véget! (6-ra jönnek + 30 perc munkaközi szünet, ami ugye nem munkaidő).


Vagyis 14-14:30 között két műszak van a munkaterületen. Ez így normális és legális.

2015. nov. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

ha nálatok van ilyen, akkor máshol is lehet olyan, hogy nem a munkaidő végéhez csapnak hozzá 30 percet, hanem az elejéhez. ez már részletkérdés.


de attól, hogy ez van nálatok, még nem hiszem, hogy törvényes. mert ha 18.00-ig vagy, és 8 órád van kifizetve, akkor 18.00-kor kiléphetsz az ajtón, vagyis mehetsz öltözni. Akkor a te fél órád semmivel sem különb,mint a férjem fél órája.

2015. nov. 25. 21:00
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség. Mi 5 perccel munka előtt szoktunk beesni az üzembe, ott megbeszéljük a dolgokat, azt kész. Sokszor a hétvégi program/buli a téma, nem a munka. Semmi gond nincs belőle nálunk, a gépek mennek(CNC). Lazaság van.
2015. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

# 8


Ezt most nekem írtad?

2015. nov. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!