Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kísérőlevél és a motivációs...

A kísérőlevél és a motivációs levél ugyanaz?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, interneten szeretnék jelentkezni állásokra. Rögtön az elsőnél elakadtam: a "Feltöltöm az önéletrajzomat" gombra kattintva előjött sok kitöltendő rubrika. Van egy olyan, hogy "Kísérőlevél", itt a rubrikába lehet gépelni, feltölteni nem lehet fájlt.

Lejjebb van "Motivációs levél", itt fel lehet tölteni dokumentumot.


Mi a különbség a motivációs levél és a kísérőlevél között? Ha töltök fel motivációs levelet, írjak valamit a kísérőlevélhez?


Köszi


2015. nov. 25. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A motivációs levélben azt írod le, hogy miért vágysz rá mindennél jobban, hogy a cégnél dolgozhass.


A kísérőlevél ahogy a neve is mutatja csupán "kíséri" a jelentkezést, pl. Tisztelt Gizike, az XY helyen meghirdetett ZY pozícióra jelentekeznék, ehun van-e az önéletrajzom és a motivációs levelem csatolva, köszipuszi.


Amúgy 100+1 helyen összemossák a kettőt.

2015. nov. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Anna713 válasza:

A kísérőlevél általában az, amit ha pl. emailben jelentkezel egy állásra, akkor az emailbe írsz, tehát Tisztlet YV, szeretnék jelentkezni, csatolom a CV-m. A motivációs levél az az, amiben a motivációdat fejted ki.

Fura, hogy egy saját jelentkezési rendszerben mindkettőt kérnek, de szerintem ott is a kísérőlevél csak 1-2 udvarias sort igényel, ahogy egy emailt sem szöveg nélkül cask a csatolmánnyal küldesz el.

2015. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!