Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mindent elmond egy cégről...

Mindent elmond egy cégről hogy az általa tartott tanfolyamon végzett emberekkel szóba sem áll ugyanaz a cég egy állásinterjún? Pedig épp ilyen végzettséggel keres embert!

Figyelt kérdés

De „érdekes”. Egy vezető IT-cég mely hálózati termékekben utazik. IT szaktanfolyamokat tart, mely elvileg nemzetközileg elismert (nem OKJ!).

Ugyanez a cég keres néha állásba embereket, elvileg épp arra a területre amelyre a tanfolyam is képez.

Mégis, ha én jelentkezek az állásra szóba sem áll velem (nem én mint XY hanem én mint egy tanfolyamos). Nem kellek. Helyette felvesz műegyetemet végzettet, akinél ugyan azzal kezdődik az állás hogy junior terület és ELVÉGEZTETI vele a frissen felvett juniorral ugyanazt a szaktanfolyamot (persze céges költségen) és még indok is van erre: a műegyetemi INFO képzés bár jó, de általános míg a cégnél speciális szakterületi tudás kell-hálózatok. De jó, de hát épp erről szól a tanfolyam!


De ha erről szól a tanfolyam, és nem kell egy infós egyetemi széles tudása mert az általános, akkor hogyhogy nem kell az általa szervezett tanfolyamot végzett „külsős” (=nem egyetemet végzett)? És arra az emberre még költeni se kéne.


És uyge így kéne megindokolnia a cégnek hogy miért érdemes az ő, majdnem 500.000-be kóstáló tanfolyamát elvégzeni, hiszen „kapkodnak” a cégek az itt végzettek után. Ja kapkodnak csak épp a képző cég nem kapkod.


Ki érti ezt?


2015. nov. 9. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha ugyanazért a pénzért egyetemet végzett embert is kapnak, akkor mit csodálkozol? A tanfolyamuk szükséges, de nem elégséges.
2015. nov. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Cisco tanfolyam? Egyébként nagyon cégeknél fontos a diploma, sőt egyenesen elvárás. Akkor vesznek legkomolyabban, ha megcsinálsz egy egyetemet. Ha van egy CCNA-d az önmagában nem elég. Ha x évet dolgoztál halózatosként és úgy van CCNA-d akkor már inkább szóba állnak veled.


Egy HR-es

2015. nov. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

putri OKJ-t végzettek elég színesek színvonal ügyileg, az IT meg tipikusan az a terület ahol nagyon nem lehet pardon


ha úgy érzed te ennél jobb vagy végezz egyetemet

2015. nov. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

vagy végezz egyetemet


Az odáig oké de ha már műegyetemet végzek eszembe nem jutna elmenni egy ilyen tanfolymra főleg nem saját zsebből. A cég ha fizeti az más.


Szóval továbbra se nagyon értem a koncepciót.

Végezd el a tanfolyamot de nem vagy jó vele, csak egyetemmel. De ha már egyetemed van igazából tanfolyam se kell.

De akkor minek a tanfolyam?

2015. nov. 9. 12:29
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Nekem nem egészen tiszta a kérdésed, illetve a szituáció amit leírsz. Szóval van kétféle ember:


1. Nincs diploma, céges képzés van.

2. Van diploma, céges képzés nincs.


Ha a cég diplomával rendelkezőt akar felvenni, akkor mi a kérdés? Vagy az van hogy "1. Van diploma, van céges képzés" és nem vesznek téged fel? Mert az így érdekes lenne, érdemes beszélgetni róla.

2015. nov. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem mondta senki, hogy kell az a tanfolyam
2015. nov. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha a cég diplomával rendelkezőt akar felvenni



Na épp ez az ! A cég szerint adott munkakör betöltésének feltétele épp ez a tanfolyam. Egy szó sincs diplomáról.

Mégis a gyakorlati helyzet meg az hogy az akinek nincs diplomája (de rendelkezik az állás betöltéséhez szükséges szakképzettséggel ld tanfolyam) annak esélye sincs. Még egy meghallgatás erejéig sem.

De akkor miért nem úgy szól az a hirdetés hogy az állás betöltésének feltétele: diploma. Mert ez a helyzet.

2015. nov. 9. 14:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor a kiindulópontok:


1. Nem szükséges az álláshoz a diploma.

2. Jelentkezik az állásra 10 ember.

3. A 10 emberből 5-nek van diplomája.

4. A 10 emberből 5-nak nincs diplomája.

5. Akárkit is veszünk fel, ugyanannyi bért fogunk neki fizetni.


Ezekből logikailag következik hogy először az 5 diplomás embert hívják be és azok között pedig meg is találják a keresett embert.

2015. nov. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!