Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bejelentés munkaszerződés nélkül?

Bejelentés munkaszerződés nélkül?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

A történetem a következő: A munkahely ahol, kerek egy napig sikerült dolgoznom bejelentett, még mielőtt bármiféle munkaszerződést alírhattam volna, vagy akár, bármit is aláírhattam volna. De azt a napot végig dolgoztam. Másnap elbúcsúztam tőlük, mivel 150km-re van a székhelye a cégnek a lakóhelyemtől(nem is tudom, hogy gondoltam) és úgy tűnt nem tudják tartani a felém ígért dolgokat. Azóta viszont folyamatosan kapom a telefonokat, üzeneteket , hogy látogassam meg őket és írjam alá a munkaszerződést, mivel anélkül nem tudnak kijelenteni és mindenféle nav problémával riogatnak. A kérdésem tehát az lenne, hogy ebből fakadóan lehet-e valamilyen problémám, illetve tényleg így van, hogy ameddig nem írok alá nem tud kijelenteni? Esetleg megoldható postai úton(már kérdeztem tőlük, nyílván azt mondták nem, de hátha valaki jobban tudja és pártatlan is)? Megjegyzem ez volt az első próbálkozásom a munkaerőpiacon.



2015. nov. 25. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A bejelentést 72 órával a munkábaállás előtt meg kell tenni. Viszont ez sem és a kijelentés sem függ össze a munkaszerződéssel.
2015. nov. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A riogatásukkal nem érnek el célt, hiszen ők szerződés nélkül jelentettek be... Nekik kéne félni, nem neked!

Nem kell ahhoz visszamenni hozzájuk, hogy aláírd a szerződést! Lehet postai úton is!! Illetve elküldik neked emailben és ha van egy multifunkcis nyomtatód vagy egy ismerősödnek, akkor kinyomtatod, aláírod, beszkenneled és elküldöd nekik emailben! Nekem is így csinálták, így gyorsabb! A bankok többsége is így jár el és ez hivatalos!! Ne hagyd magad!

2015. nov. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat. Közben én is erre jutottam alaposabban átböngészve a témát, legyen az tanulság mindenkinek, aki ide téved, hogy körültekintően és határozottan járjon el, ilyen esetben.
2015. nov. 27. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!