Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen iskolába menjek tovább...

Milyen iskolába menjek tovább tanulni? Milyen jól fizető munkák vannak?

Figyelt kérdés
Milyen jól fizető munkák vannak? Legfőképp a szépségiparban pl plasztikai sebész. Hasonló jó fizetésű munkákra gondolok. Milyen iskolákba kell tovább menni és milyen átlag kell

2015. nov. 28. 12:47
 1/6 anonim válasza:
Ne a pénz alapján dönts, mert ha nem érdekel az a terület, akkor nem leszel benne jó, csak szenvedés lesz a munka.
2015. nov. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

olyan helyre menj, amit szeretsz is csinálni.


én is elvégeztem egy informatikai alkalmazásfejlesztő képzést, amit nem is szerettem, csak ez volt, aztán megvan a szakmám egy 3-assal, de sehova nem kellek vele, mert szakmailag egy nulla vagyok. osztálytársam pedig egyből fel lett véve egy céghez, mert ő otthon is a különféle programozási nyelveket tanulta szórakozásképp.


ha valami érdekel, akkor suli mellett is szívesen tudod magad képezni, érdeklődsz a szakma iránt, és mire megvan a papírod, egy kicsivel előrébb indulsz, mint azok, akik csak bejártak a suliba, és elvégezték.

2015. nov. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért írtam a szépségipart mert az érdekel. Plasztikai sebész érdekelne még nagyon de nem szeretném,hogy 15 évet kelljen majd még tanulni. Vagyis nem lenne vele baj. Csak szeretnék családot és hyereket nevelni. És mire elvégzem 34 éves lennék.
2015. nov. 28. 13:30
 4/6 anonim ***** válasza:

rengeteg orvosnak van gyereke a szakvizsga közben, különben orvosi hivatásra születni kell

15 év tanulás az az életen át tartó tanulás lesz

azért leszel diplomás, meg értelmiségi, mert te vagy a vezető aki tudja kezelni a szakirodalmat, az újdonságokat

majd kijön valami új marhaság full latinul és neked az értelmezned és műhibaper kockázatával a gyakorlatban alkalmazni


Nekem sok gimis évfolyamtársam volt akiknek szintén nagyon jól hangzott az orvosi, de már a bekerülés előtt elfogyott a lendület, mg. mérnökök, vegyészmérnökök, kémiatanárok, gyógytornászok, mentőtisztek gyógyszerészek lettek.

2015. nov. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk, annó 6 éve érettségiző osztályból, a 31 főből 28 jelölt meg egyetemet, és abból 5nek lett diplomája. A maradék kibukott.
2015. nov. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" Nálunk, annó 6 éve érettségiző osztályból, a 31 főből 28 jelölt meg egyetemet, és abból 5nek lett diplomája. A maradék kibukott."


Nálunk meg a 4 éve ballagott osztály felének már megvan a diplomája, fél-1 éven belül ez az arány meg kb 90% lesz. Ez alapján nem szabad általánosítani.


Amúgy meg most messze az IT-ben fizetnek a legjobban (aki nem hiszi az nézzek erről statisztikákat, Google). Egyetemre menj mérnökinformatikusnak vagy programtervező informatikusnak, ha csak a pénz érdekel és nem érdekel az, hogy esetleg utálni fogod a munkádat örökre.

2015. nov. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!