Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Muszáj bankszámlára kapni a...

Muszáj bankszámlára kapni a fizetést, nem lehetne kézbe?

Figyelt kérdés

Eddig egy munkahelyemen se engedték meg azt,hogy kézbe kapjam a fizetésem.Mindig csak bankszámlaszámra utaltak.

Ennek mi a pontos oka?

Nem szeretem a bankokat,de ha egyszer muszáj.



2015. dec. 1. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

jogszabály szerint lehet, HR-en kell intézni

amúgy meg sokkal biztonságosabb a bank, mintha egy teljes fizetést hurcolnál magaddal kp-ban

2015. dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a már adózott pénzedből egy kényszerű sápot fizetsz a banknak,ezért nem szeretem
2015. dec. 1. 18:38
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Mert a cégnek a KP nagyon sokba kerül. Ha van mondjuk 100alkalmazott, mindegyik csak 100.000-et keres, akkor 1 milliót kellene havonta kivennie a bankból (kp felvétel díja magas), gondoskodni a szállításról, tárolásról, szétosztásról, mindennek a biztonságáról, ha 100 alkalmazottja van, akkor mindez már 10 millió forinttal...


Ehhez képest egy utalást felad kötegelve 1 ember a neten keresztül, pár forint jutalékot fizet, és nem kell több ember egész napos összehangolt munkája, hogy egy vagyont mozgassanak, számoljanak, biztosítsanak.

2015. dec. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Miért is? 150 ezerig ingyenes a felvétel amúgyis (régen afölött is az volt sok helyen), a maradék meg még kamatozik is.

Plusz nem kell postára menni befizetni bármit, és nem kell magadnál tartani készpénzt sem.

2015. dec. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
mármint 10 alkalmazott 100 ezres is 1 milla, 100 alkalmazottnál meg már 10 milla...
2015. dec. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

"a már adózott pénzedből egy kényszerű sápot fizetsz a banknak,ezért nem szeretem" én meg azt nem szeretem, ha kirabolnak...ha a kártya tűnik el, akkor csak letiltási költségem van


amúgy az én számlacsomagom havi díja 4800 forint, mégsem érzem úgy, hogy sápot fizetek, mert ezért kapok egy olyan szintű szolgáltatást, amivel meg vagyok elégedve

2015. dec. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
igen, ez tök egyszerű. egyszerűen ha a banki költségektől eltekintenénk, akkor is kevésbé biztonságos készpénzt tartani a cégnél, meg ugye még amit más nem írt, az az automatizálás. képzeld csak el, milyen lenne a fizetésnap, amikor egy nagyobb, 2-300 dolgozót foglalkoztató cégnél mindenki sorba állna a pénzügyeseknél. átutalásnál meg megy mindenki számlájára egyszerre, és akkor veszed le, amikor akarod.
2015. dec. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy meg ne röhögtess már, tele van a kínálat 0 forintos számlacsomagokkal. Igaz, azok sokat nem is nyújtanak, de akik amúgy sem használják a bankszámlát, azoknak tök mindegy.
2015. dec. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!