Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországba csak versenyképe...

Németországba csak versenyképes szakmával lehet kijutni?

Figyelt kérdés

Nyáron voltam életemben először Berlinben. Egy hetet töltöttünk ott, és egyből a kedvenc helyemmé vált. Akkor eldöntöttem, hogy mindenképpen ott szeretnék élni, úgyhogy azóta elkezdtem németül tanulni.

Sokat olvasom a Határátkelő blogot, illetve a hasonló jellegűeket, és igazából ezekből az jön le, hogy főként orvosok, mérnökök és ápolók mennek ki (hiszen ezekből Németországban is hiány van).

Nekem viszont nincs konkrét szaktudásom. Nyelvszakra járok egyetemen, és megmondom őszintén, nincsenek is világmegváltó terveim. Egy átlagos irodai (pl. call center vagy bármilyen adminisztrációs) munkakörrel már elégedett lennék. Nálam inkább a helyszín fontos; Budapestről menekülnék (de nem feltétlenül anyagi okok miatt), és úgy érzem, hogy számomra a német főváros lenne a tökéletes.



2015. dec. 6. 15:53
 1/3 anonim válasza:
74%
berlin se jobb hely, az is tele van rosszindulatú, beképzelt emberekkel
2015. dec. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
25%
de budapest is tele van velük, sok szemétláda ember van mindenhol, de minél nagyobb egy város, annál több olyan van ott, rendes emberek mindenhol kisebbségben vannak, ez szerintem a legrosszabb dolog, rosszabb, mint a kevés pénzért dolgozni, elmehetsz több pénzért dolgozni más emberek közé, azoknak a nagy része is egoista, beképzelt, hazug, önző, rosszindulatú, stb. szóval egyik főváros sem jobb hely budapestnél és pest sem jobb a többinél
2015. dec. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Nem vagy egyedül ezzel.Én magam is kint Svájcban szeretnék új életet kezdeni Februártól.
2015. dec. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!