Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországba ki lehet menni...

Németországba ki lehet menni dolgozni jó angol tudással?

Figyelt kérdés

Itthon nem sok lehetőség van arra, amit én szeretnék, mármint a városkámban. Kis város. De nem szívesen költöznék nagyvárosba, mint Pest pl, mert annyival ott sincs több, ezért arra gondoltam Németországban lehet több lehetőségem lenne, de nem tudok németül, vagyis csak nagyon alap szinten, ellenben angolul nagyon is jól.


Jó angol elég a munkához? Ne üzletember munkára gondoljatok, csomagküldő futár, bolti eladó stb... (csak hogy értsétek milyen szintű munkastílusra gondolok)



2015. okt. 2. 01:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szakma?Érettségi?Te Németországba elvárnád, hogy mindenki angolul szóljon hozzád mint boltoshoz?Pl. arra nem gondoltál, hogy megtanuld a német nyelvet?Egyébként meg itthon is kapsz munkát, csak sokat kell keresgélni.Ahhoz elég magyarul tudni.
2015. okt. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
nem, nemetul tudni kell.
2015. okt. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha tudsz németül!
2015. okt. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amiket felsoroltál, ahhoz bizony szerintem kell egy jól használható német nyelvtudás (leginkább szóban!). Az IT szektorban fordulhat elő, hogy az angolt részesítik előnyben az ország anyanyelvével szemben (tapasztalat), de ez ritka.

Ha jól megy az angol és nem akarod a német tudásodat fejleszteni, akkor én a helyedben a briteknél próbálkoznék munkával.

2015. okt. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

"Az IT szektorban fordulhat elő, hogy az angolt részesítik előnyben az ország anyanyelvével szemben (tapasztalat), de ez ritka. "



Attol meg meg vagy love egy hivatalban vagy egy boltban, vagy a postan, vagy akarhol ami nem munkahely, ha nem tudsz nemetul.

2015. okt. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

így van. ezekben a szakmákban pont nem tudsz mit csinálni. csomagküldő futár is hogy adja át a küldeményt, egyeztet az átvevővel, ha nem tud németül? bolt úgyszintén, de ez nyilván fordított esetben is igaz. ha te bemész egy kínai boltba, akkor te is csak néznél, ha az eladó kínaiul szólna hozzád, mert ő úgy gondolja, hogy magyar tudás nélkül is boldogul. de könnyebb esetben sokakat az is zavarba hozna, ha angolul szólna hozzájuk az eladó.


másik dolog az, hogyha német alapjaid vannak, 2-3 hónap, de max fél év alatt fel tudod fejleszteni elfogadhatóra a tudásod, főleg ha ebből az időből 1 részt már ott töltessz el, teszem azt egy olyan alja munkahelyen, ahol nem feltétlenül várják el a tökéletes nyelvtudást.

az ilyen dolgokkal meg haladni kell, mert ha a németek elkezdik szelektálni a migránsokat, és találnak ilyen munkákra alkalmas embereket, akkor nagyon nehéz lesz ugródeszkát találni jó szakma, jó nyelvtudás és kapcsolatok nélkül.

2015. okt. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5


Ez így van, a hétköznapi életben továbbra se tudna kommunikálni, a példámat csak a munkával kapcsolatban írtam, hogy létezik ilyen is, csak az már más kérdés, hogy a boltban esetleg továbbra is kézzel lábbal kell mutogatnia.

2015. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ha szerencséd van, elég lehet. én 8s így kezdtem itt 2 éve. de időközben megtanultam a német szakmai (!) nyelvet.

és van, hogy havi 3000 €-t keresek.

2015. okt. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mikeXxX ***** válasza:
Egy kicsit muszáj azért beszélni vagy legalább megérteni az alap szavakat de egyébként én is jobban beszéltem angolul mikor kimentem Németországba és bárkivel beszéltem simán váltott angolra még a pizzafutár vagy a kis boltos is de ott is járhatsz iskolába 100 óra 120 euro állami támogatással és ha sikerül levizsgázni akkor ezt is vissza kapod !
2015. okt. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igazából csak azért mert itthon kevés lehetőség van, és Németországba jó lenne, dolgoznék ott de félek attól, hogy kevés helyre lesz elég a csak angol, és akkor feleslegesen megyek ki :/ Jártam már angolban, jól el is boldogultam de olyan messzire nem mennék megint :/
2015. okt. 3. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!