Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vegyészmérnöki diplomával...

Vegyészmérnöki diplomával menjek bútorszállítónak?

Figyelt kérdés

A legjobb ajánlat amit a szakmámban kaptam 192000ft bruttó volt. De keresztapám egy barátjához be tud protezsálni mint mosógép hűtő bútorszállító.

Egy multinak szerződött partnere. Ilyenkor ugyan sok a meló de van olyan is napi 1 fuvar van max 2 óra meló egész nap. a többi időt fészbukkal tölthetem mondta az öreg ;-)


Napi bejelentéssel lennék a díjam napi 10.000ft nettó 11 órára. 7-től 18ig

szombat (havi 2 ajánlott elvallani) 10.000 nettó de szombat csak 6 óra. Mindegy hogy hány fuvar van naponta ha 1 ha 20 akkor is ennyi a pénz.


Szüleim szerint is jó lenne ha elmennék dolgozni végre.

Na ciki ezt elvallani diplomával ezt a 8 általánossal rendelkezők szokták csinálni.


2015. dec. 6. 19:40
 1/7 A kérdező kommentje:
az utolsó mondat kérdés lett volna bocsi.
2015. dec. 6. 19:43
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, mit értesz napi bejelentés alatt, de ha egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmi munkát, annak a havi maximuma 15 nap, és az éves is csak 90. Vagyis jelentős részben illegálisan dolgoznál, vagy nem is dolgoznál.


Valóban, ilyet nem diplomás emberek szoktak elvállalni. Főleg, hogy te kaptál szakmai ajánlatot, ami ugyan tényleg alacsony bérű, de ha egyszer elkezded, hamar eljuthatsz egy magasabb szintre. A bútorszállításból nem nem igen lehet továbblépni.


Amúgy értem én, én is vegyészmérnökként végeztem, és rohadt csalódott voltam, hogy ennyit ért a tanulás, marha alacsony összegekkel szúrják ki az ember szemét, ha egyáltalán felvennék valahova. De én nem is voltam annyira motivált a szakmával kapcsolatban, mire végeztem, jobban fizető informatikai állásom volt.

2015. dec. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Ha úgy gondolod hogy nem lenne előnyös lekötni a figyelmedet és idődet a vegyészmérnöki munkával, mert például saját dolgaidra akarsz több időt szentelni, akkor nem ciki az említett munka.

Én is voltam biztonsági őr egy gyárban diplomával, mert mellette akár teljes munkaidőben tanulhattam angolul. Ugyanezt mérnökként nem tudtam volna megtenni mert attól a munkától az agy szinte telítődik és utána az ember nem vágyik arra hogy bármit csináljon. De vagyonőrként mindig kipihent voltam arra hogy a saját sorsommal és ne a munkahellyel törődjek. Így jövedelemkiegészítő vállalkozások kitalálására is futotta erőmből és időmből. Mérnökként meg a munka rabja lettem volna és mégsem kerestem volna többet mint a kiépített vállalkozásokkal.

2015. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

el kéne vállalni a vegyészmérnöki melót, ha nem szerzel gyakorlatot, akkor sose lesz munkád a szakmádban, bútorokat meg nem fogsz tudni cipelni egész életedben


nem mellesleg itt se keresnél sokkal többet

2015. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy vegyészmérnök ismerősöm keres nettó 105 000-ert és 10 éve van a szakmában.
2015. dec. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

Koma, ne verd a nyálad a diplomádra.

El tudsz vele helyezkedni jó fizuért?

Nem.

Na, akkor ennyit is ér. Meg te is, ezzel a hozáállással.

2015. dec. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Msc vagy Bsc diplomád van? Szomorú...
2015. dec. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!