Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El tudnék helyezkedni angoltan...

El tudnék helyezkedni angoltanárként Finnországban?

Figyelt kérdés

Úgy értem, magyar egyetemen szerzett diplomával és legalább középfokú finn nyelvtudással.


Nyilván ez úgy megy, hogy kiköltözés után nem egyből tanár lesz az ember, hanem más pozícióból "felküzdi magát".


Ha van bármilyen tapasztalat, írjátok meg! Köszönöm!



2015. dec. 10. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Végezz el egy TEFL kurzust, azzal a világ bármely pontján taníthatsz angolt.


Ilyen kurzus például a CELTA, Magyarországon is van ilyen kurzus, keress rá.

2015. dec. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is gondoltam erre, de a diplomát is mindenképpen megszerzem. Azért biztos mvan mit tanulni a képzés során, és egy gyostalpaló nem érhet fel egy egyetemi szakkal.


Még az lenne a kérdésem, hogy magyarként labdába rúghatok-e az angol anyanyelvűek mellett? Azt hallottam (főleg Ázsia kapcsán), hogy őket preferálják.

2015. dec. 10. 14:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Ázsiába sokan mennek angolt tanítani, mert nem kell hozzá nyelvtanári diploma, viszont akkora az igény a tanárokra, hogy mindenki játszva elhelyezkedik, és közben költséghatékonyan be tudja járni Ázsiát. Ez kis túlzással au pairkedés ázsiai kivitelben: kellemeset a hasznossal.


Finnországban szerintem nincs akkora piaca ennek, de ha jó vagy egy interjún, akkor nem lesz gond. Lehet, hogy az egyik helyen legyőz egy anyanyelvi jelentkező, de közel sem biztos, hogy mindenhol lesz ilyen "ellenfeled", ráadásul lehet, hogy ő valamiben gyengébb, amiben te jobb vagy.


Esély mindig van, képezd magad, legyen sokféle papírod, szélesíts a világképedet, ez mindig megtérül.


Én Portugáliában tanítottam portugált, úgyhogy nincs lehetetlen. Az interjúk során az utolsó körbe bejutóknak próbaórát kellett tartaniuk, és az alapján választottak, a volt főnököm szerint nem is volt kérdés, hogy engem, és nem az anyanyelvit. Szóval itt nem csak a nyelvtudás dominál.

2015. dec. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

" viszont akkora az igény a tanárokra, hogy mindenki játszva elhelyezkedik, és közben költséghatékonyan be tudja járni Ázsiát. "


Igen, de a komolyabb Azsiai allamok kikotik, hogy vagy angol legyen az anyanyelved, vagy a kozelmultban tartozkodtal legalabb 5 evet angol nyelvteruleten. A csoribb allamok meg tele vannak brit/amerikai/kanadai nyuggerokkal, akikkel nehez versenyezned.

2015. dec. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Bízom benne, hogy van esélyem. Angolul folyékonyan beszélek, bár egyelőre csak összesen fél éves külföldi tapasztalatom van (dolgoztam nyári táborokban az Egyesült Államokban). Remélem, a finnt is el tudom majd jól sajátítani.

2015. dec. 10. 17:14
 6/7 anonim válasza:
Nem, a finnek nagyon komolyan veszik a tanárképzést, nem véletlenül világelső az oktatásuk. Hatalmas a túljelentkezés, kevesen kerülnek be, őket gondosan megválogatják. Nem hiszem, hogy sok esélyed lenne nem született finnként. Tanfolyamon talán oktathatnál, nem tudom, az hogyan működik.
2015. dec. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A hivatalos finn munkaügyi központ lapja: [link]

Keresőszónak beírtam hogy "angol nyelvi tanár" (englannin+kielen+opettaja), és ezeket találta.

2015. dec. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!