Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy CAD-CAM Informatikus...

Egy CAD-CAM Informatikus papírral van esély elhelyekzedni itthon/Németországban/Anliában/Finnországban szerintetek? 2 éves OkJ képzésre gondolok.

Figyelt kérdés

2013. dec. 3. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Igazság szerint nem értem mi értelme van bárki olyannak elvégeznie ezt, aki soha nem állt forgácsológép mellett, legyen az eszterga, maró, huzalos és vagy tömbszikra.

Remek, megtanuljátok használni a CAD és CAM rendszereket, tudtok szerszámpályát generálni, de forgácsolni nem fog tudni senki, aki nem tölt el 2-3 évet gép mellett...

Van "szerencsém" ismerni ezzel a végzettséggel iparban dolgozó embereket... őszintén, amiket csinálnak, külföldön vagy itthon, a hozzá értők a kezüket törnék el.

2013. dec. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sikerült a kérdésemre válaszolni. köszi...
2013. dec. 5. 21:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvégezni el tudod. Elhelyezkedni nem fogsz. Miért? Mert nem tudsz forgácsolni!
2013. dec. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

azért forgácsolni megtanulni nem lehet egy nagy cucc

meg te írtad, hogy "Van "szerencsém" ismerni ezzel a végzettséggel iparban dolgozó embereket". akkor csak el tudtak helyezkedni nem?

2013. dec. 7. 15:23
 5/7 anonim válasza:

Lehet, hogy el fogsz tudni helyezkedni, de a szakmai tapasztalat hiánya termelésben, nagyon látszani fog.

Én CNC gépbeállítóként dolgozok úgy, hogy 4 éven keresztül tanultam a szakmát nappali tagozaton, abból 2 év Gyakorlat volt, úgy hogy álltunk a gép mellett rajzal a kezünkben, és programoztunk, forgácsoltunk (marógépen).

Így is Az első pár héten sírni tudtam volna, annyira éreztem a tapasztalat hiányát saját magamon.

És itt nem a programozásról van szó, hanem ha nem ismered a gép mechanikai felépítését, a szerszámbefogókat, a szerszámanyagokat, a technológiához tartozó megfelelő számításokat, amit elméletben lehet, hogy tudsz, de GYAKORLATBAN is fel kell ismerned, hogy mit kell számolni, hol kell alakítani a programon( 10 tengelyes esztergákra vettek fel minket). Szerencsére nekem csak a gép mechanikai felépítését kellett úgymond "betanulnom".

2013. dec. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen van esély. Nagy eséllyel el tudsz helyezkedni és kezdőként a létra aljáról fel is tudsz kapaszkodni majd. azért ne várd, hogy a lábad elé borulnak a végzettséged miatt, de ne is keseredj el. A nagyokosokat pedig hagyd figyelmen kívül. 1990 óta esztergályos vagyok, jelenleg cnc kezelő, beállító és programokat 3D rajzokat is készítek.
2014. febr. 8. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 domain1234 válasza:

Én is ezt végeztem, most keresek állás. És tudok forgácsolni, szerszámozni, gépet beállítani.

Azok akik csak gépi forgácsolók irigyek és azt mondják, hogy semmi esély mert te nem pont azt tanultad. Valóban nem, te többet.

2016. szept. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!