Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy pályakezdő fejlesztőmérnök...

Egy pályakezdő fejlesztőmérnök mennyi fizetést kérjen egy multinál?

Figyelt kérdés

Fél éve dolgozom fejlesztőmérnök gyakornokként a miskolci Bosch-ban. Most fogom megszerezni január végén a diplomám és szeretnék ugyanitt maradni, amit a főnök támogat, és mondta, hogy januárban megejtünk egy bértárgyalást.

Ebben szeretném a segítségetek kérni, hogy szerintetek milyen bérigényt mondjak, hogy ne legyen se túl sok se túl kevés? Ötletem sincs, hogy mennyit keresnek ott a fejlesztők, mert senki nem beszél a bérről.


Tehát szerintetek mennyit mondjak? Fél éve alatt rengeteg dolgot megtanultam, szinte ugyanazt csinálom, amit a mérnökök, csak leellenőrzik mielőtt hivatalos lesz. Tehát betanulás stb. számomra nem fog kelleni, másnap megkezdhetem a munkát. Gondolom ez is szempont.


Köszönöm a válaszokat!



2015. dec. 12. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Most mennyi a fizetésed? Szerintem nettó 200e reális lehet. De úgyis lesz egy bértáblájuk, amitől, ha eltérsz, ajánlanak egy nekik megfelelőt.
2015. dec. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez azért 200nal többet ér de nem tudom mennyivel. Kérdező te kb mire gondolsz?
2015. dec. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Nettó 300. 250ig még engedhetsz.
2015. dec. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Vidéken biztos nem adnak 300-at pályakezdőnek.
2015. dec. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Engem egy kis magyar céghez vettek fel nettó 200-ért, tervezô\fejlesztô mérnöknek, nagyon vidéken. Sokkal vidékebb, mint Miskolc. Szintén kb. fél év gyakorlatom volt elôtte, de az egy másik cégnél.

Ezek alapján szerintem neked egy ekkora multinál, egy jóval nagyobb városban azért ennél többet kellene kérned, legfeljebb alkudoztok kicsit. Arról nem is beszélve, hogy az én esetemmel ellentétben Nálad a cégnél már "ismerik az áru minôségét", tisztában vannak azzal, hogy milyen munkát végzel, tehát jóval kisebb a kockázat részükrôl.

2015. dec. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#1: Most nettó 90ezer forint a fizetésem napi 8 órában, de a boschnál külsős cég foglalkoztatja a gyakornokokat, így mindenkinek egységesen annyi.

#5: Igen, ezért is emeltem ki, hogy én már másnap megkezdhetem az érdemi munkát, mert tudom a dolgokat. Lehet valamikben majd segítséget kérnem a többiektől, de közel sem annyiban, mint egy teljesen új embernek.

Folyamatosan angolul kell beszélni a külföldi projektvezetőkkel/másik fejlesztőcsapattal, gondolom ahová tárgyalóképes szakmai angol tudás kell jobban megfizetik, ezért én azért 200-nál többre gondoltam. Csak abban nem vagyok biztos, hogy a 300 nem-e sok, és kiröhögnek vagy akármi. :D Most ha én előjövök, hogy bruttó 450ezer forint fizetésre gondoltam, lehet nagyot néznek. Az a baj fogalmam sincs, hogy ilyen munkakörben mennyi az átlag.

2015. dec. 13. 23:42
 7/12 A kérdező kommentje:
Illetve annyit tudok még, hogy egy júniusban felvett pályakezdőnek (aki előtte 1 évet volt ott gyakornok) 175 000 ft cafatériája van a fél évre (gondolom akkor évi 350 000 a cafatéria). Ez nem tudom befolyásol-e valamit, lehet ebből következtetni a bérre.
2015. dec. 13. 23:50
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Nekem ismerősömet kb. fél éve vette át a miskolci Bosch, ő egy évig volt gyakornok és úgy ajánlottak neki főállást. Ő bruttó 330-at kapott, azóta már nyilván emeltek neki. A bosch-ban is megvan a karrier létra, ne legyél túlságosan türelmetlen, nehogy visszafelé süljön el. Ha most tegyük fel megkapod a bruttó 330-at te is, az egy év múlva ilyenkor már úgyis több lenne + 15-20 %-kal.
2015. dec. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
75%
Miskolcon? Nettó 210-220. Pesten? 280 alatt nem mennék.
2015. dec. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mennyi lett a vége? Leírhatnád! =)
2016. márc. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!