Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A postán kezdtem el dolgozni...

A postán kezdtem el dolgozni ügyfélszolgálatosként, manapság minden nap van komolyabb hiányom (most kb 5000 Ft 3-4 nap alatt). Hogyan tudnám magamat fejleszteni, hogy ne számoljam el magam, és a munkámban se vétsek hibákat pl levélfelvételkor?

Figyelt kérdés
A munka otthagyása nem opció, mert örülök, hogy végre van munkám, és amúgy jól is érzem magam ott, mindemellett tudom, hogy képes leszek jól csinálni, csak fejlődnöm kell. A kérdés az, hogy hogyan, erre várok tőletek választ. Előre is köszönöm!

2015. dec. 14. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Figyelj jobban oda, aludd ki magad. Volt hogy dohányboltban fél milliós forgalomnál nem tévedtem egy forintot sem, de volt hogy 30.000-nél volt 3000-es hiányom.
2015. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

mégis hogyan tudsz ekkora hiányt összehozni?

ne haragudj, nem bántásból írom. de ez nagyon sok.

és minden nap?

a munka otthagyása nem opció, de ilyen hiánnyal nem te fogsz erről dönteni, hanem ha napokon belül nem változik a helyzet, megköszönik a munkád.

az egyetlen tanács: figyelj oda.

mást nem tudsz tenni. a pénzeknek más a színe, más van ráírva. hogy tudsz valakinek többet visszaadni? nem úgy csinálod, mint mindenki, hogy a fizetendő összeghez elkezded hozzászámolni a visszajárót, amíg el nem éred a kerek összeget? boltokban is így csinálják. és nyugodtan mondd hangosan, más is így szokta.

pl. ha én fizetek 6530 ft-ot, és tízezrest adok, akkor kezdd ez mondani, hogy

- ezzel 6600 (visszaadsz 70-et), 7000, 8000, és 10000. hangosan. hisz az ügyfél is veled számol.

ha az ő javára adsz vissza, azaz többet, mint ami jár, nem fog szólni, hanem elsunnyog. mint a példád is mutatja.

2015. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
használj számológépet, dolgozz lassabban és figyelmesen
2015. dec. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

hármas, a lassabb biztos nem lesz célravezető, a postai alkalmazottak mögött ostorral állnak a főnökeik, és hajtják őket. a mennyiség mindenek felett. a levél már nem biznisz, kell mellé sorsjegy, biztosítás, anyámkínja.

jártál mostanában postán? vegyesbolthoz jobban hasonlít, mint postához.

csoki, írószer, játék, háztartási áru, stb.

szánalmas.

2015. dec. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 azzal engem is az őrületbe kergetnek mikor sorsjegyet meg bankszámlát ajánlanak minden egyes alkalommal minden egyes ablaknál.
2015. dec. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És még örülhetsz,amig a hiányaiddal vagy elfoglalva.

Ha majd a biztositásokkal, pontokkal fognak cseszegetninap mint nap meg fenyegetnek lesz más bajod is.

2016. jún. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen sajnos nem veszik figyelembe ,hogy már az is elég megterhelő, hogy egész nap ügyfelekkel kell foglalkozni.

Közben nem kevés pénzt , értéket kell kezelni hatalmas anyagi felelősség közben.


Közben legyél bank , meg biztosító persze közel sem annyi bérért.

Pénz, csekk kezelés közben kell a termékeket ajánlgatni ,de legalább 3-4-et egyszerre,

Beszélgetni, rábeszeélni az ügyfelet mindenféle biztosításra, számlanyításra, személyi kölcsönre közben sorsjegyet árulni, könyvet van ahol csokit, üdítőt meg kiudjamit még.


Meg strigulázni minden ügyfélnél egy lapra ,kézzel, tollal a 21 században, hogy kinek mit ajánlottál, milyen termékeket és abból ö mit vett, mit kötött milyen szolgáltatást vett igénybe.


Ha mindez nem elég kapsz is irreális terveket ,amit teljesíteni kell.


S ha nincs elég ,akkor fenyegetnek , megfeélemlítenek, hogy írjál jelebtést hogy miért nem köt elég ügyfél, elbeszélgetnek veled, finoman célozgatnak, hogy akár saját pénzedből saját magadnak vagy családodnak, ismeröseidnek kössél , vagy el leszel helyezve máshová büntetésből.


Sajnos ez van a Magyar Postánál mostanában.

2016. jún. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
és még ott dolgozol azóta is ?
2016. jún. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Még mindig itt dolgozok, nőtt egy csomót a fizetésem, mert olyan munkakörbe kerültem, és a koncentrációm javulásával a hiányaim is elfogadható mértékre csökkentek.


Az ajánlgatásokat meg hobbiszinten végzem, néha jön az értékesítési vezető, hogy jajj, kéne már valamit kötni, de ennyivel le van rendzve, és dolgozok tovább nyugisan (vagy nem nyugisan, attól függ mennyi ügyfél van).


Alapvetően jól elvagyok itt, csak 2 hónap múlva fog nálam aktuális lenni, hogy tovább lépjek innen.

2016. jún. 25. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!