Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha mától 2-3 napra kiír az...

Ha mától 2-3 napra kiír az orvos, akkor a táppénz az egész havi fizetésem 70%-a lesz vagy csak ennek a pár napnak a 70%-a?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit hülye a kérdés, de nem nagyon vagyok ezzel tisztában. Ma nem mentem be melózni betegség miatt, majd holnap íratom ki magam az orvossal. Úgy készülök, hogy péntekig fog kiírni, utána már menni szeretnék.


Amúgy a fizetésem bruttó 150.000, vagyis nettó 98.000. Állandó éjszakás vagyok, így kapok 14% éjszakai pótlékot is, így összesen bruttó 171.000-et vagyis nettó 112.000-et kapnék. /Azért írom feltételes módban, mert november végétől melózom itt, a december az első teljes hónapom./


A december eddigi összes munkanapját ledolgoztam, ráadásul eddig volt már egy 12 órás hétvégi túlóra, természetesen éjszakai az is, mivel éjszakás vagyok /viszont egyébként meg csak 8 órát melózom, egyedül ez a túlóra volt 12 órás/. Lesz még egy ugyanilyen 12 órás túlóra most vasárnap, arra már szeretnék menni. De a hónap többi munkanapjára is.


Ha mondjuk most péntekig ír ki az orvos, akkor csak ezeknek a napoknak kell nézni a 70%-át vagy az egész havi bérnek? Mennyit fogok így kapni decemberre, ha kiesik ez a 3-4 nap?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2015. dec. 16. 00:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen csak az adott napokra lesz 70%, többi 100%
2015. dec. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

"november végétől melózom itt, a december az első teljes hónapom"


Nem jó a számításod, ugyanis a december így nem lesz teljes hónapod, hiszen 3 napra így betegállományos pénzt kapsz.


"A betegség miatti keresőképtelenség első 15 munkanapjára az általánosan használt kifejezéssel ellentétben nem táppénzt, hanem ún. betegszabadságot vehet igénybe az arra jogosult munkavállaló. A betegszabadság kizárólag a munkavállaló saját betegsége esetén jár.


A munkáltató a munkavállalónak – betegsége miatti – keresőképtelensége esetén naptári évenként 15 munkanap betegszabadságot ad ki.


Év közben kezdődő munkaviszony esetén a munkavállaló a betegszabadság arányos részére jogosult.


"A betegszabadság idejére a távolléti díj 70 %‐a jár, oly módon, hogy ez az összeg adó‐ és járulékköteles is. "


Amúgy jól értem, november végén kezdtél dolgozni, azaz kb. 2 hete dolgozol és már elmész betegszabadságra? Nem tudom, mi volt a problémád, de ezt bizony nem nézik jó szemmel a munkáltatók, mivel ezt ők fizetik és csak 15 nap után az OEP.


Próbaidőn vagy?

2015. dec. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
SOHA nem nézik jó szemmel a munkáltatók, ha hiányzol betegség miatt, ettől függetlenül a betegséget sajnos nehéz akarattal szabályozni, szóval kár ilyen megjegyzéseket tenni. Egyébként a táppénz 1/3 részét is a munkáltató fizeti. De hát ez van, ez a jogszabály.
2015. dec. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ma voltam a háziorvosnál és kiírt 2 napos táppénzre. 15-ére és 16-ára, vagyis tegnapra és mára.


Amúgy igen, 6 hónapos próbaidőn vagyok. Viszont akár jó szemmel nézik, akár nem, 39-40 fokos lázzal is menjen be az ember!? Oké, legközelebb bemehetek, legfeljebb összeesek munka közben...

/Nem veletek kötekszem, félreértés ne essék, csak elég felháborító, hogy ilyenkor is elvárják az embertől, hogy menjen be. :S /


Egyébként este el is indultam munkába, de annyira szarul voltam, hogy kénytelen voltam hazavergődni. :/ Amint hazaértem, be is telefonáltam, hogy valóban elindultam, de nem éreztem jól magam és vissza kellett fordulnom. Mondták, hogy ma este is telefonáljak be, mert akkor a másik műszakvezető lesz. Elmondom neki is, hogy mi történt illetve hogy holnap este viszem a táppénzes papírt.

2015. dec. 16. 12:05
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként azon gondolkodom, hogy most szombaton bemenjek-e. Elvileg se és gyakorlatilag sem kell, csak majd a most 20-án vasárnap következő újabb 12 órás túlórára, amiről a kérdésemben is írtam. Viszont ha szombaton is bemennék, azzal talán enyhíthetném a haragjukat... Igaz, akkor 7 éjszakát dolgoznék le zsinórban, ami elég húzós, viszont utána 4 napos hétvége a karácsony miatt.
2015. dec. 16. 12:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok híve annak, hogy félholtan is menjen be az ember dolgozni, de sajnos tényleg ezt várják el a munkáltatók :-(


És bocs, ha kicsit kekec vagyok, de nekem furcsa, hogy ha valakinek 40-es fokos láza van, akkor:

1.- csak 2 napra írja ki az orvos

2.- éjjel fél 1-kor azon tipródik, hogy mennyi fizetést fog így kapni, nem pedig az ágyban próbál meg gyógyulni.

2015. dec. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Semmi gond, nem vettem magamra. :)


1. Régebben is volt már olyan, hogy magas lázam volt, másnapra pedig simán lement.


2. Az ágyban fekve/gyógyulva és betakarózva nem lehet gépezni? :) Egyébként meg van különbség aközött, hogy itthon lázasan a pihe-puha ágyban néha lenyomok pár billentyűt /amihez semmi erőkifejtés nem kell/ vagy bent a munkahelyen szintén lázasan 20-30-40 kilós csomagokat pakolászok órákon át vagy rohangászok a raktárban ezért-azért...

2015. dec. 16. 12:31
 8/9 A kérdező kommentje:

Amúgy elég korrekt ez a hely, ahol vagyok, az emberek is viszonylag megértőek és normálisak. Ha pl. később érek be mondjuk azért, mert késett a vonat/busz fél órát, azt mondják, hogy oké, egye-fene, annyival tovább maradsz, amennyivel később értél be. A lényeg, hogy elvégezzem a munkám és meglegyen a 8 órám. Bár az is igaz, hogy túl sokszor ezt nem lehet eljátszani...


Ha holnap nagyon kekeckednek a táppénzes lap ellenére is, megmondom, hogy akkor bemegyek szombaton is, így az egyik kiesett nap letudva. Végül is vasárnap amúgy is menni kell túlórára, a péntek normál nap, a kettő között pedig csak ez a szombat, ami szünet. Nem sok az az 1 nap, így nem annyira gáz, ha be kell majd mennem, hogy kiváltsam vele az egyik napot.

2015. dec. 16. 12:43
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Jól teszed, ha otthon maradsz. A betegségnek semmi köze a próbaidőhöz. És nekem is volt olyan, hogy ha lázasan felkeltem alig bírtam menni, rettenetesen izzadtam de amíg ágyban feküdtem semmi gond nem volt, azt hittem jól vagyok, laptopot használni se volt fárasztó.
2015. dec. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!