Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most komolyan szégyelljem...

Most komolyan szégyelljem magam, amiért bölcsészként jó munkát találtam?

Figyelt kérdés

Az egyetemen két nyelvszakot végeztem (vagyis januárban végzek végleg), leendő bölcsészdiplomámat már sokan sokszor leszólták, kezdve attól, hogy az érettségi előtt is szörnyülködtek, hogy "mi a fenéért akarsz te ilyen semmire se jó szakra menni?"

Most, hogy a végére értem, lesz két nyelvből diplomám (francia, orosz), angolból pedig már gimiben megvolt a felsőfok, az egyetem alatt tovább fejlesztettem saját erőből, pénzből.


Nemrég kezdtem állást keresni, és a 3 nyelvvel nem volt nehéz dolgom, rögtön behívtak több állásinterjúra, az egyik nagy vállalat munkát is ajánlott, elfogadtam. Jó pénzért, pályakezdőhöz képest igencsak jó pénzért.


Akárkinek említem, hogy találtam munkát, csodálkozva kérdezik, hogy "ezzel a diplomával?", a fizetést direkt nem hozom szóba, de persze rákérdeznek, kihúzzák belőlem, és borzasztó látni a hitetlenkedést meg az irigységüket az arcukon.


Egyik barátnőm szavai különösen rosszul estek, neki közgazdász végzettsége van, és hasonló pozícióra pályázott egy másik cégnél, mint amit én most megkaptam. Az én pozícióm is gazdasági jellegű, de ilyen irányú végzettséget nem kértek, csak bármilyen diplomát és nyelveket. De az 5 fordulós kiválasztás során keményen tesztelték azt is, mennyire lennék alkalmas a munkára, gazdasági szövegeket kellett (végig idegen nyelven) kielemezni, problémákra megoldási javaslatot tenni, voltak logikai, matematikai feladatok. Úgy tűnik, bölcsészként is sikerrel vettem az akadályt, de mikor meséltem a közgazdász barátnőmnek, kifakadt, hogy mennyire igazságtalan, hogy őt nem vették fel, és meg "csak úgy" bekerültem a nyelvtudásommal.

Mások nem mondják ki ennyire, de érzem rajtuk, hogy ezt gondolják. Vajon a leendő munkatársaim is így ki fognak nézni, mert csak egy nyelveket tudó bölcsész vagyok? Miért ítélnek el ennyire minden bölcsészt? Tényleg nem értékes, hogy 3 nyelven tudok felsőfokon írni-beszélni?


Néha már úgy érzem, szégyellnem kell magam amiatt, hogy jó állást kaptam, már inkább meg sem említem senkinek....


2015. dec. 18. 10:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%

A nyelvtudás sokat számít. Nagyon sokat. Főleg ha nem egy ilyen általánosan beszélt nyelvről van szó, mint pl. az angol.


Gratula a munkához, de mint írtad te is, nem a diplomád számított, hanem a nyelvtudásod :) Hogyha csak angolul beszélnél, valószinű, hogy te is az átlagos bölcsészekhez tartoznál akik a mekiben dolgoznak.

2015. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
37%
Ez így van, a nyelvek miatt versenyképes lettél, de amúgy valószínűleg lófingot nem érne a diploma (amit még meg sem kaptál). Te magad is bevallod, hogy köze nincs a diplomának a munkakörhöz. Ez nem baj, de ügyes vagy, hogy elérted, de nem kell emiatt magasztalni a bölcsészképzést, mert amúgy sok értelme nincs.
2015. dec. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Azt mondjátok, a nyelvek az értékesek, a diplomám nem. De hát a nyelvekből lesz diplomám! :D Az egyetemre 0 orosztudással mentem, most felsőfokú szinten beszélem. Nem volt könnyű 3 év alatt, rengeteget güriztem érte. A franciámat is egyértelműen az egyetemen hoztam fel ilyen szintre.

Én azt választottam, hogy a nyelvekkel kezdek valamit, ezért mentem ilyen egyetemre, és lám, jól döntöttem. Akkor mégis ér valamit a bölcsészdiplomám?


És a legtöbb bölcsész nyelvszakos. A többiek (magyarosok, törisek) általában tanárként folytatják (az is teljesen felesleges?), vagy elmennek lektornak, korrektornak, újságírónak, szerkesztőnek meg sok más helyre.


Sokan a szabad bölcsészeket nézik le, pedig azt sem tudják, miket lehet ott tanulni.

2015. dec. 18. 12:00
 4/22 anonim ***** válasza:
43%

Csakhogy 3 évig gürizhetsz otthon is nyelvtanulással, nem feltétlenül kell ahhoz egyetemre járni. De úgy is fel lehet fogni, hogy te 3 éves nyelviskolába jártál, persze, csak szerintem az nem életszerű.


Ha már így kérdezed, a magyartanár az egyik legfeleslegesebb szakma, igen. De nem is ez a lényeg, mert te találtál olyan munkát, amivel jól keresel, vagyis nem jutottál az általános bölcsész-sorsra.

2015. dec. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%

Gratulálok. Nem tudom miért vagy olyanokkal körülvéve akik nem tudnak örülni más sikerének.

300 nettó felett kapsz kezdőként? Anonim oldal, így szerintem leirhatod. Élőben nem kérdezném mert én se szeretem ha az enyémet kérdezik.

2015. dec. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem 300 felett, de majdnem annyit.
2015. dec. 18. 12:34
 7/22 anonim ***** válasza:
24%

3 év alatt megtanultál oroszul, franciául. Hogyha ezt otthon csinálod és nem kell időt töltened olyan tantárgyakra amelyeknek nincs köze a nyelvekkhez, illetve az utazási időt is megspórolod, meg minden ilyent, akkor most tudnál egy 4. nyelvet is...



Annyi pozitívum van abban, hogy diplomád lesz, hogy az ilyen állások ahova mindenképpen kell valamilyen papír, tök mindegy a szak, legyen...


A diplomád még mindig nem ér semmit, a nyelvtudásod a szerencséd...

2015. dec. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%

Tömegével buknak ki nyelvszakokról az emberek, akik egy büdös mukkot nem beszélnek az adott nyelven. Te jól tetted, hogy megtanultál rendesen oroszul és franciául, a fővárosban igencsak nagy kereslet van angolul + még valamilyen nyelven beszélő emberekre, ugyanis rengeteg multinak van itt valamilyen adminisztratív vagy pénzügyi központja, ahová kb csak nyelvtudás kell, a többibe meg betanítanak.


De én is azt mondom, ezt az állást nem a diplomáddal kaptad, hanem a nyelvtudásoddal (hisz te is ezt írtad, bármilyen diploma megfelelt volna nekik), amit nem lekicsinylésből mondok, a diplomák 99%-át könnyebb megszerezni, mint rendesen megtanulni oroszul :) 20 éve is az volt, hogy sok, jól fizető helyre az olyanok kerültek be, akiknek volt egy bármilyen diplomájuk és nyelveket beszéltek, most sem változott a helyzet, sok ilyen munka van.

2015. dec. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
Ne foglalkozz velük, irigy ember mindig lesz. Vannak akikneknek a te sikered, a saját kudarcuk, mint ahogy a barátnődet is mondtad. Én már évek óta letagadom a fizetésemet, de van olyan rokonom is aki úgy tudja munkanélküli vagyok.
2015. dec. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

Hihetetlen, hogy még itt is ezt magyarázzák egyesek, hogy nem ér semmit a diplomád, hát beszarok :DD

Jól csináltad, a pénz miatt mindig lesznek feszkók, én inkább nem is szeretem tudni mások fizetését sem, így legalább nincs összehasonlítgatás... Amúgy egy munkahelyen szerintem senki le se szarja, milyen diplomád van, szóval nem hinném, hogy ott ebből "lenézés" lenne. Ott már inkább az számít, mit produkálsz a melóban. Szóval hajrá-hajrá :))

2015. dec. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!