Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár be valaki dolgozni Székesf...

Jár be valaki dolgozni Székesfehérvárról Budapestre? Fárasztó?

Figyelt kérdés
Gondoltam Sz.fehérvárra költöznék (sokkal olcsóbb az albérlet mint Budapesten) és Budapesten dolgoznék. A Vonat kb 1 óra Ferencvárosig, onnan a munkahely 20 perc séta. Mennyire fárasztó? Érdemes válani? 8-ra kell járni dolgozni.
2015. dec. 19. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Fàrasztó, de az hogy megèri-e, azt csak te tudod. Ha a lakhatàson sokat spòrolsz, akkor vàllalható lehet. De Fehèrvàr sem annyival olcsòbb hogy az utazàsi költsèg miatt megerje. Nem beszèlve az elvesztegetett, minősègi időről, amit màsra is fordìthatnàl.
2015. dec. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Marhaság szerintem. Mennyivel olcsóbb ott az albi? Én inkább keresnék kisebb olcsóbb lakást Pesten. Vagy ha vidék akkor minek Fehérvárig menni?
2015. dec. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Amíg Budapesten nem lehet lakást kapni 100E alatt (próbáltuk) addig Fehérváron van 60-70E forintért. A bérlet 86 százalékát pedig fizetik. Ha meg Budapesten a külső kerületekben lakok akkor szintén sok idő elmegy az átszállásos beutazásokra és még BKK bérlet is kell. Fehérvár azért mert a párom tud ott dolgozni és akkor legalább neki nem kell ingázni.
2015. dec. 19. 10:06
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha fizetik a 86%-ot! Nàlunk minden vidèki repült, akinek fizetni kellett. A cègeknek nem èri meg. Bp-n is van bőven 70-80-èrt lakàst, csak ki kell fogni. Mi a XIV. kerben 65+rezsièrt bérlünk egy 44 m2-es lakàst. Ismerős szinten ebben a kerületben 70+rezsièrt 50m2-est. Nem lehetetlen ilyet talàlni.
2015. dec. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kormánytisztviselő állás így kifizetik. Mi 100 alatt nem találunk normális helyen.
2015. dec. 19. 10:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha a párod ott dolgozik akkor nyilván nem tudtok Pesten lakni mert akkor meg ő utazik. Valakinek mindenképp rossz.


Pest külső kerület amúgy még mindig jobb mint ennyire messze. BKV ejjel-nappal tűrhető járat sűrűséggel elvisz bárhova városon belül.

2015. dec. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pest külső kerületeiből be tudok jutni a ferencvárosi pályaudvarra rövidebb idő alatt mint 1 óra? Mert ha nem akkor ugyanott vagyok időben mintha Sz.fehérvár-ról járnék be. Nem nagyon vagyok tisztában a budapesti közlekedéssel.
2015. dec. 19. 15:47
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Simán megéri fehérvárról bejárni, van olyan budapesti csoporttársam az egyetemen, aki 1,5 órát utazik a városon belül.
2015. dec. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Fehérváron a vasútállomáson laksz? Csak mert a vonat indulastol kb 70 perc amíg még csak leszallsz a vonatról. Plusz szerintem Fehérváron is minimum 5-10 perc séta a vonat, illetve illik pár perccel előbb ott lenni.

Nekem Pest széléről 40 perc Ferencváros amiből mondjuk 30 a konkrét buszon, villamoson utazás és a többi várakozás plusz séta a megállóhelyre.

És ami még nagyon nem mindegy: ha én 5-10 perccel később indulok reggel vagy délután haza akkor pontosan 5-10 perccel később érek haza. Mert olyan sűrű a közlekedés.

Neked meg ha véletlenül bent kell maradni 10 perc túlórát akkor lehet, hogy pont lekésed a vonatot, következő egy óra múlva mondjuk. Szóval én úgy vagyok vele, hogy nem az számít, hogy mennyi az az idő amit konkrétan vonaton zötyögsz hanem az a lényeg mennyi az összes idő háztól házig. Beleértve és hozzáadva azt is, hogy ha 20 percet a munkahelyen kell feleslegesen várakozni, mert később van csak vonat.

2015. dec. 20. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!