Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen költségekkel kell...

Milyen költségekkel kell számolnom, ha el akarok költözni otthonról? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Budapestre szeretnék költözni, nem a belvárosba, inkább perifériára, mert ott olcsóbbak az albérletek.

Milyen költségekkel kell számoljak, hogy a költségtervezetem minden eshetőségre felkészüljön?

Eddig számoltam: albérlet, rezsi, élelmiszer, bérlet, kis mennyiségben számoltam gyógyászati szerekkel (esetleges betegedésre felkészülve), ruházatra (néhány hónap folyamatosan letenni x összeget), bérlet, tisztálkodási szerek, különböző felmerülendő karbantartási költségek. Ilyeneket vettem eddig figyelembe különböző összegekkel. Vannak olyan tényezők amiket kihagytam?



2015. dec. 23. 15:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
34%
Jól van, azért ki ne találjuk már, hogy 320K nettó kéne valakinek, hogy megéljen pesten... Az 50K rezsi irreálisan sok, a 90K kaja is (akinek nincs rá, hogy a munkahelyén napi 1500 ft-ért - eh - egyen az majd szépen visz magával otthonról), stb.. Úgy összességében minden számod irreális, ha csak valaki nem akar nagyvilági életszínvonalat.
2015. dec. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
37%
Én ennyit költök és nem élek nagyvilági életszínvonalon.
2015. dec. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha saját használatú lakást akarsz és nem csak egy szobát akkor annak kb 60-70 a nagyon alja manapság, szóval rezsivel együtt 90-100-tól indul. A többi költség teljesen szubjektív. Van aki 90 ezret költ kajára, van aki csak 20 ezret. Ruha ennél is szubjektívebb, hiszen évekig jarhatsz ugyanabban vagy turiban pár száz forintból is vehetsz.
2015. dec. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Az elnevezés, hogy lakás az helytelen, most vettem én is észre, egyik haverommal akarok összeköltözni, ami azt jelentené, hogy ketten bérelnénk egy másfél/két szobás lakást. Ketten ha összedobunk 30-30.000 ft ételre, akkor nem reális? Jelenleg is körül ennyi ételből tartom fen magam, egyszeri nagyobb bevásárlás, főzés. Karbantartási költségek alatt értem a meglévő elektronikai készülékeim károsodását is. Nem áll szándékomban nagylábon élni, korlátozott ideig, fentarthatóság, aztán nyáron több időt tudok a munka mellett, más melókkal is foglalkozni.
2015. dec. 24. 02:31
 15/18 A kérdező kommentje:
Még nincs meglévő munkám, gazdasági alapképzséses diplomám van. Ezzel a diplomával lehet pályakezdőként szerezni 160.000 Ft nettó kezdő fizetést?
2015. dec. 24. 02:33
 16/18 anonim ***** válasza:

A lakbérhez tegyél még a magad részéről hozzá egy 5000-ret, (=ha más nem, a közös költség még hozzájön) és a rezsihez szintén még 5000-ret. (= másfél szobás lakás havi rezsije minimum 40 ezer, különösen, ha átalányt fogtok fizetni)


Kaja elég lehet, de nagyon körbe kell majd néznetek, hogy mit, hol, melyik üzletben, piacon, stb. stb. vásároljatok, hogy jó is legyen, és olcsó is!


A gyógyszer-karbantartás-ruházkodás havi keretösszegét (amikor nincs szükség rá) tedd félre, mert annyira irreálisan alacsonyan számoltál velük, hogy szükség esetén abból az összegből meg sem fogsz tudni mozdulni!!

2015. dec. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Igen, azokat az összegeket amiket nem használok fel, félreteszem (megpróbálom, mert biztos lesz alkalom amikor hozzá kell majd nyúljak valamilyen okból).

Köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 24. 09:10
 18/18 anonim ***** válasza:

Nekünk:


30 nm lakás bérleti díj: 50.000

Víz: 4000

Közös költség: 6000

Villany: 5000

Gáz: 8000

Telefon: 7000

Net: 5000

Bkk bérlet: 14000

Kaja: 55000

Hitelünk: 15000


Ez összesen: 170.000 ft (Kettőnkre a párommal)


Mi ketten keresünk 350 ezer körül a barátommal, kb 180 ezrünk megmarad, abból teszünk félre és költekezünk mikor mire.


Szerintem nem hagytál ki semmit.

2015. dec. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!