Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaadómnak miért állhat...

Munkaadómnak miért állhat érdekében az eddigi, határozott,1 évre szóló munkaviszonyomat 6 hónappal hosszabbítani meg?

Figyelt kérdés
Böngészem a netet, próbálom megtalálni azt a jogi indokot, ami miatt ő most így döntött. Valahogy... kicsit gyanús. Egy év hosszabbításra számítottam, 6 hónap lett belőle, de tuti, hogy valami jogi dolog lehet a háttérben :-) Ráadásul - ezek után főleg - szeretném tudni, mire kell nagyon figyelnem... jogi szakértők előnyben! Bármi tanács nagyon jól jön most. Köszönöm szépen.

2015. dec. 23. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem igazán van mire figyelni sajnos.

Jogodban áll nem elfogadni a hosszabbítást.

És nincs benne igazán gyanús. Kb. annyit jelent, hogy fél évig alkalmaznia kell, ha ezután nincs szükség a munkádra, következmények, kötöttségek nélkül megszüntetheti munkaviszonyod.

Azért csinálja, mert szüksége van a munkádra, hosszú időre (hATÁROZATLANRA) nem akarja lekötni magát.

2015. dec. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az év végén jár le az egy évem, a felettesem írt a hr-esnek hogy június végéig meghosszabbítja. Lehet, hogy ezt majd (mondjuk) január 4-től kezdi? Vagy ha dec. 31-ig vagyok, a "hosszabbítás" jan. 1-től érvényes? Hogy kell ezt érteni? Mert ha január 1-én még "lógok a levegőben", évközben több juttatástól is elesem.
2015. dec. 23. 22:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha meghosszabbitja, akkor folyamatos.
2015. dec. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Feltehetőleg azért csinálja, mert elég kiszámíthatatlan a gazdasági környezet- folyamatosan változó rendelkezések - és így próbálja "bevédeni" magát.

Gondolj csak arra, hogy most, 1 héttel az alkalmazás előtt derült ki, mennyi lesz a minimálbér és a garantált bérminimum.

Versenyszférában azért ki is kellene tudni gazdálkodni valahogy ezt a béremelést...

2015. dec. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Ha meghosszabbítja - ami folyamatos nem szűnik meg csak lejár az egyik lesz egy új- az azért van mert szükség van rád, de nem akar határozatlan időre felvenni. Ebbe nincs semmi gyanús. Ha meg annyira az kérdezz rá szerintem. (Egyébként meg szokott olyan lenni, hogy valaki elmegy gyesre pl:. azt lehet egy évig utána meg gondolja magát mondván nincs hova tenni a gyereket (bölcsi nem veszi fel stb) és jobb így, lehet csak ilyen szintű probléma van se komoly)
2015. dec. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!