Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik bankban dolgoznak azoknak...

Akik bankban dolgoznak azoknak kötelező öltönyt viselniük vagy abba dolgoznak amibe akarnak?

Figyelt kérdés

2015. dec. 26. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell öltöny, de azèrt ki kell nézni valahogy. Mackónadràgban nem dolgozhstsz.
2015. dec. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az OTP-ben én fehér ing+nyakkendő kombót szoktam látni. Rövid ujjút (legalábbis nyáron).
2015. dec. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bakcoffice vagy frontoffice?

Ügyfelekkel kapcsolatban áll vagy sem?

Jár tárgyalásokra nagy partnerekhez, vagy sima lakossági/kkv ügyfelekkel foglalkozik?


A bank önmagában nem határozza meg a ruhát, a munkakör inkább

2015. dec. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egy ügyintéző elegánsak kell, hogy kinézzen, de mondjuk egy Java fejlesztő farmerban az igazi.

Munkakörtől függ.

2015. dec. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
beosztastol fugg. Ugyfellel talalkozo alkalmazottaknak feher ing, fekete nadrag, nyakkendo kotelezo. Vezetoknek oltony.
2015. dec. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Vezetoknek oltony"


ez sem igaz! egy rakat banki vezető olyan területen van, ahol egy smart casual/business casual bőven megfelel, csak akkor kell öltönyt vennie, ha olyan megbeszélése van aznap.


Tehát ez a vezető = öltöny jó nagy hülyeség, sokszor egy fióki frontos dolgozó jobban van öltözve, mint egy vezető (az mondjuk másik kérdés, hogy a vezető farmerje adott esetben lehet, hogy annyiba kerül, mint az ügyfeles öltönye, de ez sem feltétlen igaz, vannak akik adnak erre, másokat pedig nem érdekel)

2015. dec. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 delusion ***** válasza:

Ez a tévképzet valószínűleg onnan jön vagy jöhet, hogy ha az embernek épp valamilyen intéznivalója van a bankban, akkor nyilván a front office-szal találkozik, és ott mindenki valóban csinos (vagy legalábbis igyekszik elegáns lenni), bár meg kell jegyeznem, hogy referenseket, ügyintézőket én nem igazán láttam még öltönyben így sem. Max. private bankingben, bár nem vagyok ügyfél ebben a viszonylatban, tehát határozottan kicsi a mintám ehhez.


A middle és front office-ban (tehát azokon a területeken, amikkel Te, mint ügyfél, már nem igazán, vagy konkrétan egyáltalán nem találkozol) ez már egyáltalán nem érvényesül. A bankári tevékenység tradicionális, egy szenzitív területről van szó, úgyhogy a bankároknak ezt figyelembe kell venni. De a nagy magyar(országi) bankoknál több tucat divízió, osztály dolgozik, különböző célkitűzésekkel és velük szemben támasztott elvárásokkal. Ezekben nem csak bankárok vannak, sőt...


Ennek megfelelően, szigorúan példa jelleggel, egy IT-s vagy egy procurement-es kollégát nagyon nehéz elképzelni öltönyben. HR megint kérdőjel lehet, adminisztratív központokban a lefűzögetős-mapparendezgetős-postázgatós-etc. kollégáknak ismét csak körülményes lenne. Körükben - feltételezhetőleg - a business casual érvényesül.


A fiók/osztály/régió/üzletágvezető = öltöny elképzelés sem igaz, bár ennek annyi valóságalapja van, hogy nyilván ők többször lehetnek (kell lenniük?) tárgyalások, értekezletek résztvevői, így ennek megfelelően gyakrabban is láthatóak öltönyben.


Nem tudom, mennyire generális, de nálunk a belépő kollégák részletes útmutatást kapnak erről, értsd mondjuk húszoldalas pdf a megfelelő öltözködésről front- és backoffice esetén, a casual fridayről, a "mindig tilos" ruhadarabokról, és így tovább.

2016. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!